Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrocław: Gra edukacyjna IPN "ZnajZnak" trafi do szkół w całej Polsce

0
Podziel się:

Nowa gra edukacyjna "ZnajZnak" to świąteczny prezent Instytutu Pamięci
Narodowej dla polskich szkół, dzieci i młodzieży. Gra, w którą może grać cała klasa, trafi do szkół
w całej Polsce.

Nowa gra edukacyjna "ZnajZnak" to świąteczny prezent Instytutu Pamięci Narodowej dla polskich szkół, dzieci i młodzieży. Gra, w którą może grać cała klasa, trafi do szkół w całej Polsce.

Jak poinformowała PAP w czwartek Katarzyna Maziej-Choińska z Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, realizując swoją edukacyjną misję, IPN zaprasza szkoły oraz biblioteki do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie: "Znaki dwa - klasa gra".

Maziej-Choińska wyjaśniła, że gra składa się z kart, na których umieszczono różne symbole i postaci historyczne. Gracz musi skojarzyć symbol z wydarzeniem historycznym i dobrać do tego odpowiednią kartę do pary.

"W ramach trwającego do 15 marca 2013 r. projektu nauczyciele, którzy chcą wykorzystać grę +ZnajZnak+ na swoich zajęciach, mogą otrzymać bezpłatny egzemplarz. Zainteresowani mogą zapisywać się na stronie internetowej IPN. W 2013 r. egzemplarze gry trafią do pierwszych uczestników" - dodała Maziej-Choińska. Ponieważ jeden komplet wystarczy do rozgrywki dla 32 osób, więc można zamówić tylko jeden egzemplarz.

"Pula bezpłatnych gier jest niestety ograniczona. Egzemplarze będę dostępne także w punktach sprzedaży IPN oraz w wybranych sklepach z grami planszowymi" - mówiła Marta Kirszling IPN, koordynator projektu. Koszty związane z wysyłką ponosi IPN.

"ZnajZnak", to najnowsza propozycja z serii gier edukacyjnych IPN; ma ona ambicje przekazania graczom konkretnej porcji wiedzy.

"Chcieliśmy zaproponować szkołom grę dostosowaną do ich potrzeb. Dla całej klasy. Potrzebne jest tylko jedno pudełko. Zasady gry można wytłumaczyć w minutę" - mówił z kolei dr Andrzej Zawistowski, dyrektor biura edukacji publicznej IPN, konsultant merytoryczny gry.

Według Kirszling planszowe gry edukacji historycznej IPN cieszą się niesłabnącą popularnością. "Doceniane są zarówno przez szerokie grono odbiorców, nauczycieli i wychowawców, jak i specjalistów branżowych. Gra +303+ zdobyła w 2010 r. tytuł Wojennej Gry Planszowej Roku, a +Kolejka+ - tytuł Gry Planszowej Roku 2012. O tym ostatnim tytule donosiły media w wielu krajach świata" - mówiła Kirszling. (PAP)

umw/ abe/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)