Notowania

wiadomości
30.07.2013 22:44

Wrocław: Nieruchomość Skarbu Państwa przekazana Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Wojewoda Aleksander Marek Skorupa, reprezentujący Skarb Państwa, przekazał we wtorek Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w użytkowanie wieczyste nieruchomość wchodzącą w skład byłego lotniska wojskowego Wrocław - Strachowice.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wojewoda Aleksander Marek Skorupa, reprezentujący Skarb Państwa, przekazał we wtorek Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej w użytkowanie wieczyste nieruchomość wchodzącą w skład byłego lotniska wojskowego Wrocław - Strachowice. *

Przekazana nieruchomość to 11 działek, które dotychczas pozostawały w zarządzie Ministerstwa Obrony Narodowej - Rejonowego Zarządu Infrastruktury Wrocław. Teraz terenem zarządzać będzie Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która zapewnia bezpieczną, płynną i efektywną żeglugę powietrzną w polskiej przestrzeni.

Na przekazanym terenie znajdują się m. in. urządzenia do naprowadzania samolotów do lądowania, mierniki do określania widzialności na drodze startowej, wiatromierze oraz stacja meteorologiczna, które są wykorzystywane przez lotnictwo cywilne.

Podpisanie umowy w formie aktu notarialnego możliwe było dzięki zgodzie Ministra Skarbu Państwa i opiniom wydanym przez Ministra Obrony Narodowej, Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. (PAP)

kwa/ mp/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz