Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Otwarto kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

0
Podziel się

Kolejny, ponad 7-kilometrowy, odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia
otwarto w czwartek. Nowa trasa prowadzi od węzła Wrocław Południe do węzła przy lotnisku. Długość
całej obwodnicy to 36 km; jej budowa ma się zakończyć w czerwcu 2011 r.

bEhVuniZ

Kolejny, ponad 7-kilometrowy, odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia otwarto w czwartek. Nowa trasa prowadzi od węzła Wrocław Południe do węzła przy lotnisku. Długość całej obwodnicy to 36 km; jej budowa ma się zakończyć w czerwcu 2011 r.

To drugi fragment obwodnicy oddany do użytku. Pod koniec grudnia wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył odcinek od Magnic do skrzyżowania z autostradą A-4. "Teraz kierowcy mają do dyspozycji ponad 14-kilometrową trasę, dzięki której szybko mogą ominąć południową część Wrocławia" - poinformowała PAP rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA Joanna Borkowska.

Nowo oddany odcinek składa się z dwóch jezdni, z których każda ma po trzy pasy ruchu. Rozpoczyna się na węźle Wrocław Południe (skrzyżowanie z A4)
, który jest jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce i najważniejszym w Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kończy się przy wrocławskim lotnisku.

bEhVunjb

Autostradowa Obwodnica Wrocławia poprowadzona jest północno-zachodnim obrzeżem miasta. Głównym celem inwestycji jest skierowanie ruchu tranzytowego poza istniejący układ ulic Wrocławia. Długość całej obwodnicy to ok. 36 km; jej budowa podzielona została na trzy części, a koszt całej inwestycji sięgnął ok. 4 mld zł.

Pierwsza część zakłada budowę odcinka obwodnicy od Magnic do wrocławskiego lotniska, a jej koszt to blisko 800 mln zł. W czwartek dla ruchu otwarta została właśnie cześć tego odcinka.

Cała obwodnica ma być oddana do użytku w czerwcu 2011 r.(PAP)

pdo/ je/

bEhVunjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)