Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Pokazy strażackiego sprzętu na lotnisku

0
Podziel się

Prezentacja specjalnego dźwigu, który może przenosić wielkie samoloty, oraz
różnego rodzaju najnowocześniejszego sprzętu służb lotniskowych - to część pokazów Lotniskowej
Straży Pożarnej wrocławskiego lotniska, które odbędą się we wtorek.

bEqizcnF

*Prezentacja specjalnego dźwigu, który może przenosić wielkie samoloty, oraz różnego rodzaju najnowocześniejszego sprzętu służb lotniskowych - to część pokazów Lotniskowej Straży Pożarnej wrocławskiego lotniska, które odbędą się we wtorek. *

Jak poinformowała Aleksandra Palus z Portu Lotniczego im. Mikołaja Kopernika, pokazy odbędą się w dawnym terminalu lotniska oraz przed budynkiem, gdzie strażacy i służby ratownicze zaparkują ciężki sprzęt, którego używają na co dzień.

"Będzie można obejrzeć samochód Lotniskowego Pogotowia Ratunkowego, który nie przypomina zwyczajnych karetek. Na miejscu pojawi się także dźwig, który mimo niepozornej wielkości potrafi z pasa startowego usunąć nawet samolot, jak to było w przypadku boeinga kapitana Wrony, który zmuszony był lądować +na brzuchu+ na Okęciu w 2011 roku. Będzie też okazja do porównania sprzętów ratowniczych polskich lotnisk" - powiedziała Palus.

bEqizcnH

W pomieszczeniach dawnego terminalu ustawione zostaną boksy wystawiennicze. Specjalistyczny sprzęt zaprezentują w nich międzynarodowi producenci.

Jak powiedział zastępca komendanta lotniskowej straży pożarnej w Porcie Lotniczym Wrocław Andrzej Marzęda, będzie można tam zobaczyć m.in. odzież dla strażaków, środki łączności, sprzęt tnący i gaśniczy. "Oczywiście o wszystko będzie można zapytać i dowiedzieć się szczegółów" - dodał Marzęda.

Pokazy odbędą się z okazji międzynarodowej konferencji "Europejski lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Którą drogę wybrać?", trwającej od 17 do 19 września. Konferencja zorganizowana przez lotniskową straż pożarną Portu Lotniczego Wrocław ma służyć wymianie doświadczeń z innymi lotniskami. Będzie jej towarzyszył pokaz wozów strażackich w akcji, który odbędzie się w czwartek o godz. 10.

Pokazy i wystawa będą dostępne dla mieszkańców we wtorek od godz. 10 do 16 przy dawnym terminalu Portu Lotniczego Wrocław, ul. Skarżyńskiego 36. Dla wszystkich wstęp wolny. (PAP)

bEqizcnN

kwa/ mki/ jra/

bEqizcoi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)