Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
03.09.2006 19:43

Wrocław: Policja zatrzymała kolejnego działacza piłkarskiego

(dochodzi inf. o zatrzymanym)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi inf. o zatrzymanym)

3.9.Wrocław (PAP) - Wrocławska policja zatrzymała w niedzielę 44- letniego działacza sportowego jednego z klubów piłkarskich w woj. kujawsko-pomorskim - poinformował PAP Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. To już 39 osoba podejrzewana o korupcję w świecie piłkarskim.

Zatrzymanym - według źródeł z kręgów sportowych - jest prezes Zawiszy Bydgoszcz SA Wojciech K. Bydgoska drużyna obecnie jest liderem rozgrywek drugiej ligi piłki nożnej.

Zatrzymania dokonali policjanci ze specjalnej grupy Wydziału do Walki z Korupcją KWP we Wrocławiu i Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Opolu. W poniedziałek działacz sportowy zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Wśród osób zatrzymanych w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w piłce nożnej do tej pory zatrzymano m.in. sędziów, działaczy, obserwatorów Polskiego Związku Piłki Nożnej i piłkarzy.

Do tej pory najpoważniejsze zarzuty postawiono Ryszardowi F., któremu prokuratura zarzuca założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, działającą od 2000 r. Zajmowała się ona "ustawianiem" ligowych meczów. W sumie mężczyźnie postawiono ponad 30 szczegółowych zarzutów; wszystkie dotyczą korupcji.

Według prokuratury, od 2000 do 2003 roku F. nakłaniał, pośredniczył i wręczał łapówki różnym osobom, w tym sędziom piłkarskim i obserwatorom PZPN. Miał w ten sposób wpłynąć na wyniki ponad 30 meczów w I, II i III lidze. (PAP)

umw/ rau/ ls/

Tagi: policja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz