Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 18:16

Wrocław: Prof. Krystian Kiełb ponownie rektorem Akademii Muzycznej

Prof. Krystian Kiełb został w poniedziałek wybrany ponownie na rektora wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Dotychczasowy rektor był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Prof. Krystian Kiełb został w poniedziałek wybrany ponownie na rektora wrocławskiej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Dotychczasowy rektor był jedynym kandydatem na to stanowisko. *

O wyborze rektora poinformowała PAP kierownik Biura Promocji i Organizacji Imprez wrocławskiej Akademii Muzycznej, Agnieszka Stobiecka-Prokop. "Wybór prorektorów odbędzie się 19 marca" - dodała Stobiecka-Prokop.

Prof. Krystian Kiełb - kompozytor i teoretyk muzyki - od początku kariery naukowej związany jest z Akademią Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Na pierwszą kadencję rektora uczelni został wybrany w 2008 r. Wcześniej pełnił m.in. funkcję prorektora i kierownika Zakładu Historii Śląskiej Kultury Muzycznej.

Zainteresowania badawcze profesora oscylują wokół zagadnień teorii muzyki, filozofii muzyki, współczesnych technik kompozytorskich. Jego twórczość kompozytorska obejmuje formy muzyki instrumentalnej, wokalnej i wokalno-instrumentalnej. Większość kompozycji prof. Kiełba miała prawykonania i liczne wykonania w kraju i za granicą.(PAP)

pdo/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz