Notowania

wiadomości
22.02.2014 12:39

Wrocław: Służby przechwyciły nielegalny tytoń o wartości 6 mln zł

Wrocławscy celnicy i policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali we Wrocławiu nielegalną wytwórnię papierosów. Zarekwirowali tytoń o wartości 6 mln zł, zatrzymali też trzech mężczyzn, którzy zajmowali się tym procederem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wrocławscy celnicy i policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali we Wrocławiu nielegalną wytwórnię papierosów. Zarekwirowali tytoń o wartości 6 mln zł, zatrzymali też trzech mężczyzn, którzy zajmowali się tym procederem. *

Jak poinformował PAP w sobotę rzecznik dolnośląskiej policji Krzysztof Zaporowski, szacunkowa wartość strat Skarbu Państwa z powodu niezapłaconego podatku akcyzowego mogła wynieść 11,5 mln zł.

Rzecznik dodał, że zarekwirowano 10 ton krajanki tytoniowej wartej 6 mln zł; możliwości wytwórcze nielegalnej fabryki oceniono na dwie tony dziennie. Sam specjalistyczny sprzęt do produkcji wart jest 700 tys. zł.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 30 do 42 lat. Jeden z nich to obywatel Ukrainy. Na poczet przyszłych kar grzywny zarekwirowano też samochód ciężarowy. Za nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych grozi kara grzywny lub więzienia do lat trzech.

Wytwórnia działała w centrum Wrocławia.(PAP)

ros/ abr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz