Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław: Zarzuty dla dwóch sędziów piłkarskich

0
Podziel się

#
dochodzi informacja o zarzutach dla drugiego sędziego
#

bEirIlYl

# dochodzi informacja o zarzutach dla drugiego sędziego #

30.10. Wrocław (PAP) - Kilka zarzutów o charakterze korupcyjnym postawiła w piątek wrocławska prokuratura sędziemu piłkarskiej ekstraklasy Adamowi K. Mężczyzna przyznał się do zarzutów i po wpłaceniu poręczenia majątkowego został zwolniony do domu.

Wcześniej prokuratura postawiła cztery zarzuty korupcyjne trzecioligowemu arbitrowi Robertowi K. Jest on podejrzany o przyjęcie w sumie 35 tys. zł łapówek. Po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

bEirIlYn

Jak poinformował PAP Jarosław Dyko z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, zarówno Adam K. jak i Robert K. są podejrzani o przyjęcie korzyści majątkowych w sezonach 2003-2004 i 2004-2005.

Pytany przez PAP, czy Robert K. przyznał się do postawionych zarzutów, Dyko powiedział jedynie, że sędzia złożył obszerne wyjaśnienia. Natomiast w przypadku Adama K. prokurator poinformował, że sędzia przyznał się do zarzutów. "Nie będą jednak mówić o szczegółach sprawy" - mówił Dyko. Prokurator nie chciał ujawnić ani kwoty jaką sędzia miałby przyjąć, ani ile zarzutów zostało mu ostatecznie postawionych.

38-letni Adam K. oraz 36-letni Robert K. zostali zatrzymani w woj. podkarpackim. Adam K. sędziował w poprzedniej kolejce derbowe spotkanie Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin, a w sobotę miał prowadzić mecz Legii Warszawa z Ruchem Chorzów.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 300 osobom: sędziom, m.in. znanemu polskiemu arbitrowi Grzegorzowi G., trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W., oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. szefowi szkolenia sędziów PZPN Stanisławowi Ż.

bEirIlYt

3 kwietnia wrocławski sąd okręgowy skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa Arki Gdynia Jacka Milewskiego, a działacza piłkarskiego Ryszarda Forbricha, pseud. Fryzjer, na 3,5 roku.

Z kolei 16 września na karę trzech lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i grzywnę w wysokości 100 tys. zł kielecki sąd skazał b. trenera Korony Kielce Dariusza W. Wobec jego asystenta Andrzeja W. sąd orzekł karę dwóch i pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 30 tys. zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny i zapadł bez procesu - obaj oskarżeni podczas śledztwa przyznali się do winy i zgodzili na dobrowolne poddanie się karze. Obaj mają również zakaz zajmowania stanowisk związanych z profesjonalnym sportem - Dariusz W. przez trzy lata, a Andrzej W. przez rok.(PAP)

umw/ malk/ jbr/

bEirIlYO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)