Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wrocław zbiera lekarstwa i maseczki dla mieszkańców Lwowa

0
Podziel się

Wrocław rozpoczął w piątek zbiórkę lekarstw, szczepionek oraz maseczek dla
mieszkańców Lwowa z związku z epidemią grypy A/H1N1 na Ukrainie. Transport z medykamentami dla
Ukraińców wyruszy z Wrocławia na początku przyszłego tygodnia.

bEhtjIid

Wrocław rozpoczął w piątek zbiórkę lekarstw, szczepionek oraz maseczek dla mieszkańców Lwowa z związku z epidemią grypy A/H1N1 na Ukrainie. Transport z medykamentami dla Ukraińców wyruszy z Wrocławia na początku przyszłego tygodnia.

"Z związku z epidemią skontaktowałem się dzisiaj z merem Lwowa i zapytałem, jak możemy pomóc. Chcemy pomóc mieszkańcom Lwowa, bo przede wszystkim trzeba pomagać tych, którzy tego potrzebują. Natomiast sam Lwów oprócz tego, że jest miastem partnerskim Wrocławia, to dla wrocławian jest miastem wyjątkowym, najbliższym" - powiedział PAP w piątek Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Prezydent dodał, że zbiórka lekarstw i maseczek rozpoczęła się w piątek choć na razie ze względu na Święto Zmarłych idzie nieco opornie. "Chcemy zaraz w poniedziałek rozpocząć +bieganie+ po aptekach i hurtowniach, aby kupić potrzebne Lwowowi rzeczy" - mówił Dutkiewicz.

bEhtjIif

Rzecznik prasowy prezydenta Marcin Garcarz powiedział PAP, że Wrocław chce wysłać do Lwowa przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy lekarstw i kilkaset tysięcy maseczek.(PAP)

umw/ malk/ jbr/

bEhtjIiG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)