Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wspólna promocja Krakowa i Sopotu podczas polskiej prezydencji

0
Podziel się

Kraków i Sopot będą się wspólnie promować podczas prezydencji Polski w Radzie
Unii Europejskiej. Sopot będzie miastem-gospodarzem prezydencji w lipcu, a Kraków - w październiku.

bEhOEayd

Kraków i Sopot będą się wspólnie promować podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Sopot będzie miastem-gospodarzem prezydencji w lipcu, a Kraków - w październiku.

W czwartek prezydenci Krakowa Jacek Majchrowski i Sopotu Jacek Karnowski podpisali list intencyjny dotyczący wzajemnej promocji miast podczas sezonu letniego 2011 roku.

Jak podkreślili sygnatariusze porozumienia, ten rok będzie dla obu miast wyjątkowy, ponieważ i Kraków, i Sopot będą gospodarzami polskiej prezydencji.

bEhOEayf

"Czas prezydencji to czas, kiedy warto się nawzajem promować" - powiedział prezydent Majchrowski. Dodał, że będzie to doskonała okazja do zaprezentowania walorów miast i wzmocnienia ich wizerunku na mapie Europy.

Prezydent Karnowski zaznaczył, że zarówno Sopot, jak i Kraków są markami turystycznymi, ale wspólne działanie pomoże im przyciągnąć nowych gości, np. turystów biznesowych. "Postanowiliśmy więc wykorzystać czas prezydencji na wzajemną promocję" - powiedział.

Na razie nie ustalono jeszcze szczegółowego programu wydarzeń w obu miastach. W Sopocie przy głównym deptaku - ul. Monte Cassino - zostanie postawiony przystanek multimedialny Kraków travel, w którym turyści i mieszkańcy będą mieli dostęp do informacji o tym mieście. Planowane są też animacje, gry miejskie i konkursy dla plażowiczów.

W Krakowie na Rynku Głównym oraz przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego u stóp Wawelu będą się odbywały działania promujące Sopot. "Planowane są głównie przedsięwzięcia multimedialne, ale trochę piasku i morskiej wody przywieziemy, żeby można było poczuć się jak nad morzem" - zdradził prezydent Sopotu.

bEhOEayl

Prezydent Krakowa przypomniał, że miasto to promowało się już w ubiegłych latach w Sopocie. W 2008 roku prowadzono tam akcję "Kraków Porusza Zmysły". (PAP)

rgr/ mok/ gma/

bEhOEayG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)