Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Współpraca z Rosją z zastrzeżeniami. Ale przyspiesza

0
Podziel się:

Prezydent będzie rozmawiał z Miedwiediewem o Smoleńsku.

Współpraca z Rosją z zastrzeżeniami. Ale przyspiesza
(Łukasz Kamiński/ bpr.sejm.gov.pl)
bETvkQrV

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że czasie grudniowej wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce będzie rozmawiał z nim m.in. o wciąż niewystarczającym - jego zdaniem - stopniu wymiany informacji między naszymi krajami w sprawie śledztwa smoleńskiego.

Komorowski zastrzegł jednak, że w tej kwestii w ostatnim czasie _ nastąpiło wyraźne przyspieszenie, jeśli chodzi o ilość i jakość materiału przekazywanego sobie przez obie strony _.

Prezydent podkreślił, że Miedwiediew nie zajmuje się kwestiami śledztwa. _ - Tym zajmuje się prokuratura i sprawa jest bliższa decyzjom rządowym, czyli pana premiera Putina _- zastrzegł.

bETvkQrX

[ ( http://static1.money.pl/i/h/30/t79134.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czarnecki;chce;miedzynarodowego;sledztwa;smolenskiego,89,0,706649.html) Czarnecki chce innego śledztwa smoleńskiego

_ - Prezydent Miedwiediew jest oczywiście człowiekiem poinformowanym w kwestiach postępu śledztwa, na pewno na ten temat będziemy rozmawiali, ale nie chcielibyśmy wyręczać ani prokuratury, ani rządu _ - powiedział Komorowski _ w Sygnałach Dnia _ w radiowej Jedynce.

Ale - jak dodał - ważne jest dla niego, aby sprawdzić, czy w trakcie prac prokuratury polskiej i rosyjskiej jest wymiana informacji, dokumentów, która _ gwarantuje po pierwsze sprawne przeprowadzenie śledztwa i jego zakończenie, ale także gwarantuje rzecz ważną, jaką jest nietoczenie sporów po ogłoszeniu wyników śledztwa _.

bETvkQsd

Prezydent tłumaczył, że chodzi o ustalenie, _ czy na etapie wstępnym stwarzamy sobie możliwość, jako państwa, wskazania: tu nam się wydaje, że jest coś za słabo, wytłumaczcie, wyjaśnijcie, bo potem będzie kontrowersja. _ Jak ocenił, _ to jest rzeczywiście rzecz także dla prezydentów _.

Komorowski, pytany, czy według niego wymiana informacji między Polską a Rosją w sprawie smoleńskiego śledztwa jest wystarczająca odpowiedział: _ Wydaje mi się, że nie. To jest dzisiaj przedmiotem nie tylko pewnych działań politycznych, aby zapewnić sobie pełny dostęp do dokumentów śledztwa z jednej i z drugiej strony, więc jest to w tej chwili formułowane jako postulat _.

_ - Ale wydaje mi się, że jest też postęp, że nastąpiło wyraźne przyspieszenie jeśli chodzi o ilość, jakość materiału przekazywanego sobie przez obie strony nawzajem _ - zaznaczył prezydent.

Komorowski zapowiedział, że będzie rozmawiał z Miedwiediewem także o _ trwałym upamiętnieniu _ ofiar katastrofy smoleńskiej w miejscu, gdzie do niej doszło. _ Jestem pewien, że będziemy w stanie umówić się co do wspólnego działania w tej ważnej, trochę symbolicznej, ale aktualnej sprawie _ - zaznaczył.

bETvkQse
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t95680.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/raport;smolenski;przetlumaczony;zdazymy;z;uwagami,69,0,705349.html) Raport smoleński przetłumaczony. Zdążymy z uwagami Polska musi się ustosunkować do rosyjskiego raportu do 19 grudnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t112138.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/doniesienie;na;rosjan;za;pociecie;wraku;tupolewa,46,0,704814.html) Doniesienie na Rosjan za pocięcie wraku Tupolewa Pełnomocnik rodzin ofiar katastrofy uważa, że niszczone są dowody.
bETvkQsy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)