Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

WWS przedstawiła raport "Gruszki na warszawskiej Wierzbie"

0
Podziel się:

Raport z realizacji programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz "Gruszki
na warszawskiej Wierzbie 2006-2013" - zaprezentowali w piątek przedstawiciele Warszawskiej
Wspólnoty Samorządowej. Wymienili w nim niezrealizowane - ich zdaniem - obietnice prezydent
stolicy.

Raport z realizacji programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz "Gruszki na warszawskiej Wierzbie 2006-2013" - zaprezentowali w piątek przedstawiciele Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Wymienili w nim niezrealizowane - ich zdaniem - obietnice prezydent stolicy.

Raport dotyczy programu dla Warszawy i poszczególnych dzielnic, statutu miasta i kodeksu etycznego dla urzędników ratusza. W raporcie wypunktowano m.in. zapowiadane remonty dróg, rewitalizację terenów przemysłowych, budowy obiektów sportowych, ścieżek rowerowych, modernizacje sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. W ocenie WWS nie poprawił się dostęp do kultury, ochrony zdrowia i opieki społecznej.

W odpowiedzi na raport WSS stołeczny ratusz odsyła do internetowej, interaktywnej mapy inwestycji, na której można obejrzeć przedsięwzięcia zrealizowane w Warszawie w latach 2007-2012. Można tam znaleźć np. most Skłodowskiej-Curie, węzły komunikacyjne Marsa i Łopuszańska, a także 13 parkingów "Parkuj i Jedź". Mapa jest dostępna na stronie: www.zmieniamywarszawe.pl.

13 października - z inicjatywy WWS - odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Będzie ono ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy wzięli udział w wyborze odwoływanego organu. W wyborach prezydenta Warszawy w 2010 r., w których zwyciężyła Gronkiewicz-Waltz, wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie jej odwołania będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 389 tys. 430 osób.

Gdyby Gronkiewicz-Waltz została odwołana, osobę pełniącą funkcję prezydenta miasta (tzw. komisarza) "niezwłocznie" wyznaczyłby premier. Swoją funkcję pełniłaby ona do czasu wyboru nowego prezydenta.

Obecna kadencja samorządu kończy się 21 listopada 2014 r. Przedterminowe wybory są zarządzane przez premiera, a rozporządzenie w tej sprawie musi być ogłoszone w Dzienniku Ustaw przynajmniej na 80 dni przed dniem wyborów. Nie ma więc szansy, by wybory odbyły się przed 21 listopada tego roku, a w przypadku, gdyby miały one wypaść w okresie krótszym niż 12 miesięcy przed upływem kadencji, rada miasta może zdecydować o ich nieprzeprowadzaniu. Wtedy do końca kadencji funkcję prezydenta sprawuje tzw. komisarz. (PAP)

pro/ sier/ bno/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)