Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory parlamentarne
17.04.2011 19:00

Wybory parlamentarne jednak dwudniowe?

Taką możliwość przewiduje szef Kancelarii Prezydenta, Jacek Michałowski. To powinno sprzyjać wyższej frekwencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*Przewiduję, że tegoroczne wybory parlamentarne będą dwudniowe - powiedział szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. *

Jednocześnie podkreślił, że ostateczna decyzja czy wybory będą jedno-, czy dwudniowe zależy od prezydenta Bronisława Komorowskiego. - _ Mogę powiedzieć tylko, co przewiduję: że wybory będą dwudniowe, a co będzie - zobaczymy _ - powiedział.

Michałowski zaznaczył, że rozmawiał na temat przeprowadzenia dwudniowych wyborów m.in. z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Dodał, że część z nich zwracała uwagę, jak istotne jest, aby coraz więcej osób brało udział w wyborach. W opinii szefa Kancelarii Prezydenta dwudniowe wybory dają gwarancję, a w każdym razie zwiększają prawdopodobieństwo, że więcej Polaków weźmie udział w głosowaniu.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;30;pazdziernika;-;termin;wykluczony,79,0,784207.html) Wybory 30 października - termin wykluczony
W połowie stycznia prezydent Bronisław Komorowski podpisał kodeks wyborczy, który przewiduje m.in. możliwość dwudniowego głosowania. Komorowski na początku marca spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w tym z organizatorami kampanii profrekwencyjnych.

- _ Pan prezydent stoi na stanowisku, że nie ma żadnych przeszkód natury konstytucyjnej, jeśli chodzi o organizację dwudniowych wyborów. Niemniej jednak bardzo ważną sprawą jest sprawdzenie, na ile te dwudniowe wybory podniosą frekwencję wyborczą _ - mówiła po spotkaniu dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/95/t134239.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;sie;waha;16;albo;23;pazdziernika,88,0,787800.html) Prezydent się waha: 16 albo 23 października PiS zaskarży Kodeks Wyborczy do Trybunału Konstytucyjnego. Partia nie chce dwudniowych wyborów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t127402.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/kik;wybory;30;pazdzienika;sa;tylko;w;interesie;pis-u,185,0,787897.html) Kik: Wybory 30 października są tylko w interesie PiS-u Dwudniowe wybory pozwolą osiągnąć frekwencję nawet ponad 60 procent.
Tagi: wybory parlamentarne, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz