Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory uzupełniające do Senatu. Politycy PiS zabiegają o poparcie

0
Podziel się:

Klub parlamentarny PiS zaapelował do wszystkich środowisk, którym droga jest Polska i które nie zgadzają się na obecne rządy, by w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu poparły kandydata PiS Zdzisława Pupę.

Wybory uzupełniające do Senatu. Politycy PiS zabiegają o poparcie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Klub parlamentarny PiS zaapelował do _ wszystkich środowisk, którym droga jest Polska _ i które nie zgadzają się na obecne rządy, by w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu poparły kandydata PiS Zdzisława Pupę. Szczególny apel skierowany został do Solidarnej Polski.

_ - Zdzisław Pupa ma realne szanse wygranej, pozostali kandydaci takiej szansy po prostu nie mają _ - uzasadniał na konferencji prasowej szef klubu PiS Mariusz Błaszczak po sobotnim wyjazdowym posiedzeniu swego klubu w Mielcu.

O mandat senatora w zarządzonych na 8 września wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 55 ubiegają się, oprócz Zdzisława Pupy: Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona). Głosowanie odbędzie się 8 września.

Parlamentarzyści PiS szczególny apel skierowali do Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. _ - Wystawienie w wyborach uzupełniających do Senatu kandydatury posła Kazimierza Ziobry, wybranego w 2011 roku do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, jest działaniem wysoce szkodliwym z punktu widzenia jedności środowisk centroprawicowych _ - głosi ich stanowisko.

Politycy PiS uważają, że jest _ realna, przybliżająca się szansa _ na odsunięcie od władzy _ szkodliwych _ rządów premiera Donalda Tuska i koalicji PO-PSL i dlatego - jak oświadczyli - _ wszelkie działania rozłamowe, służące rozbiciu poparcia elektoratu centroprawicowego i prawicowego, działają jedynie na rzecz obecnej, zdegenerowanej władzy _.

_ - Powinnością osób, które uważają się za patriotów odpowiedzialnych za losy Polski, powinno być działanie na rzecz wzmocnienia szans najsilniejszego kandydata, który ma szansę pokonać konkurencję reprezentującą obecnie rządzących w Polsce. Szczególną odpowiedzialność w tym zakresie ponoszą liderzy formacji politycznych, którzy odwołują się do wyborców, którzy nie zgadzają się z formą i skutkami rządów premiera Donalda Tuska _ - oświadczyli politycy PiS.

Według nich, _ jedyną dobrą propozycją dla Polski i Podkarpacia w nadchodzących wyborach uzupełniających do Senatu _ jest kandydatura Zdzisława Pupy.

Nawiązując do niedawnych przedterminowych wyborów samorządowych w Elblągu Błaszczak przypomniał na konferencji prasowej, że kandydaci SP nie otrzymali tam mandatów w Radzie Miasta. _ - Odbierają poparcie Prawu i Sprawiedliwości, a więc torują drogę do utrzymania władzy przez fatalny rząd koalicji PO-PSL. To jest destrukcyjna rola Solidarnej Polski na scenie politycznej _ - stwierdził szef klubu PiS.

Bałszczak wyraził przekonanie, że nawet mimo rozbicia prawicy na Podkarpaciu i wystawienia m.in. przez SP swojego kandydata, aktywność polityków PiS oraz _ osobowość Zdzisława Pupy sprawi, że mieszkańcy Podkarpacia postawią na Prawo i Sprawiedliwość, postawią na zmianę w naszym kraju, bo ta zmiana jest koniecznością _.

Podkreślał, że kandydat jego partii na senatora jest doświadczonym politykiem, który reprezentował już ziemię podkarpacką jako senator i poseł. _ - (To) Człowiek, który daje gwarancję rzetelnego wypełniania swoich obowiązków senatorskich _ - powiedział Błaszczak.

Sam kandydat PiS na senatora powiedział, że jego partia _ wie, jak rządzić Polską _, aby naród nie był przedmiotem politycznych gier i układów. _ - Polskim rodzinom potrzeba bezpieczeństwa egzystencjalnego, potrzeba aby rodzina polska nie musiała się martwić, czy starczy do pierwszego, czy starczy do następnej wypłaty, a dzisiaj takiego bezpieczeństwa nie mamy _ - powiedział Pupa.

Dodał, że choć ma świadomość, iż wynik wyborów nie zmieni układu sił w parlamencie, to z Podkarpacia o silnych wartościach konserwatywnych, pójdzie sygnał do rządzących, że _ Polacy przestali już czuć się przedmiotem różnego rodzaju gier _.

Parlamentarzyści PiS przyjęli w sobotę również stanowisko w sprawie Programu Rozwoju Polski Wschodniej - Czas na Podkarpacie, w którym, krytykując politykę obecnie rządzących wobec wschodnich regionów kraju, zapewnili, że jeśli PiS dojdzie do władzy _ podejmie konkretne i realne działania, które sprawią, że mieszkańcy Polski Wschodniej zaczną odczuwać realną poprawę sytuacji, a dystans w poziomie życia dzielący Polskę Wschodnią od innych części kraju się zmniejszy _.

W stanowisku klubu PiS zapowiedziano np. ponowne powołanie pełnomocnika rządu ds. Rozwoju Polski Wschodniej zaznaczając, że _ taki pełnomocnik działał w rządzie Prawa i Sprawiedliwości w latach 2006-2007 i przyniosło to bardzo dobre rezultaty _.

Parlamentarzyści PiS przyjęli ponadto stanowisko w sprawie _ powstrzymania szkodliwych lokalizacji farm wiatrowych na Podkarpaciu i w Polsce _.

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu nr 55 obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty z PSL.

Czytaj więcej w Money.pl
Drzwi PiS-u są dla Godsona otwarte? Konflikt na prawicy. PiS wzywa Solidarną Polskę do niedzielenia głosów na prawicy i nie wystawiania kandydata do senatu.
Kto dzisiaj wygrałby wybory parlamentarne? W sierpniu zamiar głosowania na PiS zadeklarowało 29 proc. osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych; na PO zagłosowałoby 25 proc - wynika z sondażu TNS.
Kaczyński napisał list do Tuska Prezes PiS wezwał premiera do przekopania kanału przez Mierzeję Wiślaną. _ To strategiczny projekt ważny dla całej Polski, podobny do tego, jakim była budowa Gdyni _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)