Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory w rosji
19.02.2012 08:52

Wybory w Rosji: Nocny rajd samochodowy dla Putina

Dwa tysiące aut przejechało tej nocy obwodnicą wokół centrum Moskwy, aby poprzeć Władimira Putina w wyborach na prezydenta Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

Dwa tysiące aut przejechało tej nocy obwodnicą wokół centrum Moskwy, aby poprzeć Władimira Putina w wyborach na prezydenta Rosji.

Akcja, zorganizowana przez blogerów skupionych w Sieci Stronników Putina, była odpowiedzią na podobną manifestację, zorganizowaną w stolicy Rosji w końcu stycznia przez przeciwników premiera. Według policji w nocnym rajdzie wzięło udział 2 tys. samochodów. Organizatorzy mówią o 5 tys. pojazdów. Zdaniem niezależnych obserwatorów na Sadowe Kolco wyjechało od 500 do 1000 aut.

W styczniowej akcji opozycji - jak podawali niezależni obserwatorzy - też uczestniczyło kilkuset kierowców. Policja mówiła wtedy o 300 uczestnikach, a organizatorzy - o 3 tys.

Zwolennicy Putina wyruszyli z Prospektu Sacharowa, na którym w grudniu około 60 tys. osób domagało się dymisji szefa rządu i unieważnienia wyników grudniowych wyborów do Dumy Państwowej, uznanych przez opozycję za sfałszowane na korzyść kierowanej przez Putina partii Jedna Rosja. Przed wjazdem na Sadowe Kolco wszystkim chętnym rozdawano portrety premiera i naklejki z napisem _ Putin inside _ ("Putin w środku").

Wielu kierowców udekorowało samochody flagami państwowymi Rosji i własnymi plakatami. _ Putin za kierownicą! _, _ Za Putina! _, _ Jestem za Putinem! _ i _ Mróz za Putinem! _ - głosiły niektóre z nich. Na masce jednego z pojazdów przymocowana była lalka z plakatem: _ Jedziemy z Białego Domu na Kreml _. Biały Dom - to siedziba rządu Federacji Rosyjskiej, a Kreml - prezydenta FR.

Z przejeżdżających aut dochodziły dźwięki przeboju Louisa Armstronga _ Blueberry Hill _ w wykonaniu Putina. Szef rządu zaśpiewał ten utwór podczas koncertu charytatywnego w Petersburgu w grudniu 2010 roku. Słychać było też hit _ Chcę takiego, jak Putin _ rosyjskiej grupy Śpiewający Razem.

Dzisiaj w drugiej połowie dnia swoją kolejną akcję samochodową na Sadowym Kolcu zorganizują przeciwnicy Putina. Rajdy takie na niedzielne popołudnie zapowiedziano też w co najmniej 30 innych miastach Rosji.

Czytaj o sytuacji przed wyborami w Rosji w Money.pl
Krzyczeli. Teraz pójdą za to do więzienia Wybory w Rosji odbędą się 4 marca i różnych regionach kraju, coraz więcej ludzi wychodzi na ulice.
Znamy wstępne wyniki wyborów w Rosji Z Rosji płyną doniesienia o biciu protestujących, tzw. karuzelach, czyli wielokrotnym głosowaniu i wożeniu ludzi autobusami od lokalu do lokalu.
Wódka z Kremla od Miedwiediewa i Putina Rosyjski rząd stworzył własną markę luksusowej wódki, którą serwuje na oficjalnych spotkaniach z udziałem najważniejszych polityków świata.
Tagi: wybory w rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz