Notowania

wybory w usa
21.09.2012 22:40

Wybory w USA. Kandydat na wiceprezydenta naraził się emerytom

Republikański kandydat na wiceprezydenta Paul Ryan został wybuczany, kiedy na konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów (AARP) przedstawił swój plan reformy państwowego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych dla osób starszych (Medicare).

Podziel się
Dodaj komentarz
(freefotouk/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Republikański kandydat na wiceprezydenta Paul Ryan został wybuczany, kiedy na konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Emerytów (AARP) przedstawił swój plan reformy państwowego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych dla osób starszych (Medicare).

Prezydent Barack Obama, który na tej samej konferencji w Nowym Orleanie przemawiał później z telebimu, spotkał się z aplauzem. Zebrani na konferencji działacze AARP - jednego z najpotężniejszych lobby w USA - głośno zaprotestowali, kiedy Ryan krytykował przeforsowaną przez prezydenta reformę systemu ochrony zdrowia. Ma ona zapewnić ubezpieczenia medyczne wszystkim Amerykanom i uniemożliwić firmom ubezpieczeniowym odmowę ubezpieczenia osobom cierpiącym na rozmaite choroby.

Uczestnikom konferencji nie podobał się zarzut kandydata GOP, że reforma ta będzie wymagała obcięcia o 716 miliardów dolarów funduszu Medicare. Niezależni eksperci kwestionują to twierdzenie. Zmiany, które Ryan proponuje wprowadzić do Medicare, polegałyby na częściowej prywatyzacji tego funduszu przez wypłacanie z niego voucherów, za które emeryci mogliby wykupić ubezpieczenia od firm prywatnych.

Demokraci krytykują tę propozycje, przekonując, że uderzy ona po kieszeni emerytów, gdyż vouchery nie będą prawdopodobnie pokrywać rosnących kosztów ubezpieczeń na rynku prywatnym. Wystąpienie Ryana było kolejnym z jego kampanii przed wyborami prezydenckimi 6 listopada.

Tego samego dnia republikański kandydat do Białego Domu Mitt Romney wybrał się na spotkania z wyborcami do Nevady - jednego z tzw. swing states, czyli stanów, które zadecydują o wyniku głosowania, gdyż szanse Romneya i Obamy są tam wyrównane. Obama przebywał w piątek w Wirginii, innym tego rodzaju kluczowym stanie.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Zdegenerowali się i nie zagrażają Obamie _ _ Financial Times _ ostro krytykuje kampanię wyborczą konkurentów obecnego prezydenta USA.
Pogoda krzyżuje plany Obamy. Rezygnuje z... Organizatorzy przedwyborczej konwencji Demokratów w Charlotte w Karolinie Północnej zmienili jej program - dziś prezydent Barack Obama nie wygłosi przemówienia, tak jak planowano, na stadionie futbolowym na 74 tysięcy widzów.
_ Michelle Obama była wielkim hitem _ Michelle Obama zbiera pochwały po wczorajszym wystąpieniu na konwencji demokratów
Tagi: wybory w usa, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz