Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory władz Twojego Ruchu. Palikot podał termin

0
Podziel się:

W lutym przyszłego roku w lokalnych strukturach Twojego Ruchu w okręgu szczecińskim odbędą się wybory władz - poinformował lider Twojego Ruchu.

Wybory władz Twojego Ruchu. Palikot podał termin
(Jakub SZAMETO/East News)
bEThikGJ

W lutym przyszłego roku w lokalnych strukturach Twojego Ruchu w okręgu szczecińskim odbędą się wybory władz - poinformował lider Twojego Ruchu poseł Janusz Palikot. W listopadzie zarząd partii rozwiązał szczecińskie struktury tego ugrupowania.

Palikot powiedział, że zjazd wyborczy odbędzie się w lutym. W okręgu zostały rozwiązane struktury partii i powołany został zarząd komisaryczny. Komisarz ma trzy miesiące, żeby _ naprawić sytuację _ - dodał.

Palikot mówił, że struktury rozwiązano z kilku powodów. _ - Po pierwsze, trwał dość głęboki konflikt wewnątrz tych struktur. Po drugie, struktury stały trochę w miejscu - nie było rozwoju i postępu. Po trzecie, prowadziły niewłaściwą politykę komunikacyjną. Mimo prawie rocznych prób naprawy sytuacji przez zarząd krajowy i różnego rodzaju ustaleń i wyzwań, żeby dokonać zmiany, ten konflikt pogłębiał się, a nie zmniejszał. Dlatego postanowiliśmy podjąć bardzo trudną decyzję o rozwiązaniu tych struktur _ - powiedział Palikot.

bEThikGL

Pytany przez dziennikarzy czy był niezadowolony z działalności posła Andrzeja Piątaka, z którym kojarzone były wcześniejsze władze lokalne partii, Palikot odpowiedział, _ to jest element większej całości _. - _ Poza jego polityką komunikacyjną, z której byłem niezadowolony, to też miałem do niego uwagi. W tym sensie, że on się nie angażował w ciągu ostatnich wielu miesięcy w działalność zarządu okręgu i doprowadził do pewnej stagnacji _ - powiedział. Dodał, że chciałby, aby Piątek pozostał w Twoim Ruchu.

Palikot przyjechał do Szczecina, żeby wziąć udział w debacie programowej Twojego Ruchu poświęconej równości płci. Wcześniej poprzednia przewodnicząca struktur szczecińskich TR Wiwianna Pęzińska-Zakrzewska mówiła, że decyzja o rozwiązaniu struktur była zaskoczeniem dla działaczy w tym okręgu.

Okręg szczeciński liczy około 400 osób. Na początku ubiegłego roku powtórzono kongres wyborczy ówczesnego Ruchu Palikota w Szczecinie, po tym jak między jego uczestnikami doszło do poważnej różnicy zdań. Mówcy próbowali przeszkadzać sobie podczas wystąpień na scenie, część delegatów w proteście opuściła salę. Pozostali zwołali nowy kongres i wybrali władze okręgowe. Zarząd krajowy partii, decydując o powtórzeniu kongresu, _ nakazał porozumienie w ramach organizacji szczecińskiej _.

Czytaj więcej w Money.pl

bEThikGR
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/5/m216837.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/twoj;ruch;uruchomi;rejestr;korupcji;politycznej,0,0,1415936.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Palikot uruchomi rejestr korupcji politycznej
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/91/m181083.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tak;palikot;wyborcow;nie;odzyska,14,0,1395982.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Tak Palikot wyborców nie odzyska"
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/120/m190328.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wybory;do;parlamentu;europejskiego;janusz;palikot;namawia;do;kandydowania;aleksandra;kwasniewskiego,147,0,1306003.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Do czego Palikot namawia Kwaśniewskiego?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/224/m200416.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sld;ma;nowy;plan;chce;zmienic;polske,112,0,1428080.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) SLD ma nowy plan. Chce zmienić Polskę
bEThikHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)