Notowania

kamiński
11.02.2011 15:37

Wybrano nowego szefa PiS w Warszawie

- Chcemy wykorzystywać wszystkie siły, jakie mamy - powiedział Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusz Kamiński zostanie nowym pełnomocnikiem warszawskiego zarządu PiS.

- _ W tej chwili staramy się zrealizować taką zasadę, że przynajmniej w roku wyborczym: 'jeden człowiek, jedna funkcja' _ - podkreślił Kaczyński.

Szef PiS przypomniał, że do niedawna Mariusz Błaszczak był rzecznikiem prasowym partyjnego klubu, jego przewodniczącym oraz szefem organizacji warszawskiej. _ - Chociaż naprawdę funkcjonował w tych rolach naprawdę sprawnie, to po prostu był to ciężar nad siły. Chcemy po prostu wykorzystywać wszystkie siły, jakie mamy, w sposób racjonalny _ - podkreślił Kaczyński. Dodał, że _ naprawdę wysoko _ ocenia Mariusza Błaszczaka.

Kaczyński tłumaczył też przyczyny nominacji posłanki PiS Beaty Kempy na pełnomocnika świętokrzyskiego PiS. Kempa spotkała się w czwartek z działaczami PiS w tym regionie. Po tym spotkaniu, na jej konferencji prasowej europoseł Jacek Włosowicz i senator Grzegorz Banaś oświadczyli, że _ decyzja Komitetu Politycznego jest dla nich nie do przyjęcia _.

Żaden z nich nie powiedział jednak otwarcie, że występuje z PiS, żaden nie ujawnił też swoich planów politycznych. - _ Dajemy kilka dni, może nawet kilkanaście na opamiętanie, żeby kurz osiadał _ - powiedział Kaczyński pytany o zachowanie Włosowicza i Banasia.

Kaczyński podkreślił, że _ energiczna i znana _ osoba, jaką jest Kempa, _ może pójść drogą, którą szedł Przemysław Gosiewski _. - _ Przy całym szacunku dla wielkiego dorobku, pracowitości i kwalifikacji wszystkich pań i panów, posłów i senatorów z tego regionu, sądzimy, że oni po prostu na tym także skorzystają. Ich szanse na reelekcję dzisiaj wyraźnie wzrosły, a nie spadły _ - powiedział szef PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t131532.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;maszerowal;i;przemawial,178,0,769714.html) Kaczyński maszerował i przemawiał _ Prawda o katastrofie jest coraz bliżej _. Ponad tysiąc osób uczestniczyło w _ marszu pamięci _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swietokrzyscy;dzialacze;pis;przeciw;centrali,47,0,769583.html) Świętokrzyscy działacze PiS przeciw centrali Beata Kempa, pełnomocnik świętokrzyskiego PiS chce rozmawiać z niezadowolonymi.
Tagi: kamiński, kaczyński, PiS, zarząd, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz