Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybuch gazu
15.12.2012 15:20

Wybuch gazu na Śląsku. Pięć osób poszkodowanych

Pięć osób zostało poszkodowanych wskutek wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Szarlejka w powiecie kłobuckim (Śląskie).

Podziel się
Dodaj komentarz
(farvatar/iStockphoto)

Pięć osób zostało poszkodowanych wskutek wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Szarlejka w powiecie kłobuckim (Śląskie). Wszystkie trafiły do częstochowskich szpitali, budynek nadaje się do rozbiórki.

Jak poinformował PAP młodszy brygadier Robert Ladra z kłobuckiej straży pożarnej, w budynku w chwili wybuchu było pięć osób. Dwójka dzieci nie odniosła poważniejszych obrażeń. Dorośli zostali ciężej ranni, jednak po wybuchu byli przytomni, a według oceny ratowników ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Cała piątka trafiła na obserwację do szpitali.

Do wybuchu doszło wczesnym popołudniem w jednopiętrowym domu jednorodzinnym. Jak relacjonował Ladra, siła eksplozji była znaczna. Całkowicie zniszczona została część budynku, gdzie mieściła się kuchnia i znajdowały butle z gazem. Dach nad tym miejscem zawisł na jednej belce, w całym domu wyleciały szyby.

_ - Tego gazu było bardzo dużo, wybuch poszedł też przewodami wentylacyjnymi, widać wypchnięte kratki i spore rysy na ścianach. Najprawdopodobniej budynek nie będzie nadawał się do użytku _ - relacjonował strażak. Do akcji przyjechało kilka zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej. Strażacy po południu przeszukiwali i przeglądali kamerą termowizyjną gruzowisko.

W budynku mieszkało łącznie dziewięć osób. Nie jest nadal wiadomo, gdzie znajduje się jedna z osób, dlatego ratownicy wolą mieć pewność. Chcą też przekonać się, że zabezpieczyli wszystkie butle gazowe. Dotąd znaleźli dwie, jeden z poszkodowanych domowników mówił o trzech.

Czytaj więcej w Money.pl
Są ranni w wybuchu gazu. Zarządzili ewakuację Cztery osoby zostały poszkodowane, w tym dwie ciężko. Siła wybuchu uszkodziła cztery mieszkania na parterze.
Wybuchł gaz. 26 osób nie żyje, są też ranni Zabici to czterej pracownicy oraz 22 robotników kontraktowych - precyzowało przedsiębiorstwo.
Wysadził sklep w Lublinie. Szukała go policja 47-letni mężczyzna, poszukiwany przez policję, zabarykadował się w swoim sklepie i spowodował wybuch gazu.
Tagi: wybuch gazu, wybuch, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz