Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybuch gazu w Bydgoszczy - efektem rozpalenia ogniska

0
Podziel się

Wybuch gazu, który w listopadzie zniszczył segment mieszkalny i uszkodził
przyległe domy, był efektem rozpalenia ogniska w wypełnionym gazem pomieszczeniu - ustaliła
bydgoska prokuratura, prowadząca śledztwo w tej sprawie.

bEimYMLF

Wybuch gazu, który w listopadzie zniszczył segment mieszkalny i uszkodził przyległe domy, był efektem rozpalenia ogniska w wypełnionym gazem pomieszczeniu - ustaliła bydgoska prokuratura, prowadząca śledztwo w tej sprawie.

Jak poinformował Włodzimierz Marszałkowski z Prokuratury Bydgoszcz-Południe, 38-letni samobójca odłączył od instalacji kuchenkę gazową, a następnie rozpalił ognisko na wewnętrznych schodach domu. Przebieg wydarzeń ustalili biegli.

Samobójca i zarazem jedyna ofiara śmiertelna eksplozji, Krzysztof Rz., był w głębokiej depresji, leczył się psychiatrycznie w przeszłości. Mężczyzna pozostawił dzień przed śmiercią swojemu sąsiadowi dwa listy adresowane do najbliższych członków rodziny.

bEimYMLH

Eksplozja całkowicie zniszczyła dom Krzysztofa Rz. Jeden z sąsiednich segmentów nie nadaje się do zamieszkania bez kapitalnego remontu, a lokatorzy drugiego zdecydowali się pozostać w domu, choć część ścian zastąpiła na razie brezentowa płachta i nie ma ciepłej wody.

W wyniku wybuchu obrażeń doznały: mieszkająca po sąsiedzku kobieta, która ma złamaną rękę, i jej zraniona w głowę córka. Oprócz sąsiednich segmentów mieszkalnych eksplozja uszkodziła także stojący po przeciwnej stronie ulicy budynek przedszkola, w którym wypadły okna, a potłuczone szkło zniszczyło wyposażenie.(PAP)

olz/ itm/ mow/

bEimYMMi
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)