Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
02.12.2013 21:21

Wybuch gazu w Kętrzynie, 5 osób w szpitalu

# dochodzi więcej informacji i wypowiedzi wiceburmistrza Kętrzyna #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi więcej informacji i wypowiedzi wiceburmistrza Kętrzyna #

02.12. Olsztyn (PAP) - Sześć osób zostało poszkodowanych, pięć trafiło do szpitala po wybuchu gazu w kamienicy przy ul. Kasztanowej w Kętrzynie w poniedziałek wieczorem. Zawaliła się ściana w budynku, uszkodzone są dwa lokale komunalne.

Dyżurny wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa straży pożarnej w Olsztynie powiedział PAP, że wybuch doprowadził do uszkodzenia ściany między dwoma mieszkaniami. W wyniku wybuchu w jednym z mieszkań zapaliły się meble. Oba mieszkania są zniszczone, powypadały z nich szyby.

"Gdy przyjechaliśmy na miejsce, wszyscy poszkodowani z pomocą sąsiadów wydostali się już z mieszkań. Pod gruzami nikogo nie znaleziono" - powiedział PAP strażak i dodał, że z sześciu poszkodowanych osób pięć trafiło do szpitala.

Obecny na miejscu zastępca burmistrza Kętrzyna Andrzej Degórski powiedział PAP, że wybuch mogła spowodować butla z gazem podłączona do piecyka, którym ogrzewali się lokatorzy jednego z mieszkań.

"W tym budynku jest instalacja gazowa do gazu ziemnego, ale obecni tu eksperci sprawdzają, czy to aby nie butla z gazem wybuchła. Na razie kategorycznie nie można nic powiedzieć" - wyjaśnił PAP Degórski i dodał, że w budynku są odcięte i gaz, i prąd. Elektrycy pracują nad tym, by odłączyć prąd od dwóch uszkodzonych mieszkań, a przywrócić zasilanie w pozostałych lokalach. Instalacja gazowa w budynku przy ul. Kasztanowej ma być sprawdzona we wtorek.

"Inspektor budowlany skontrolował budynek i stwierdził, że pozostałe lokale, stropy, czy ściany nie są uszkodzone i ludzie mogą wrócić do domów i to się dzieje" - dodał Degórski. Przyznał, że "mocniej poszkodowani" są mieszkańcy lokalu, w którym doszło do wybuchu, druga z rodzin, która ucierpiała na skutek zawalenia się ściany, odniosła mniejsze obrażenia i na noc ma trafić do krewnych.

Oba uszkodzone lokale są mieszkaniami komunalnymi, burmistrz Degórski w rozmowie z PAP zapowiedział ich "niezwłoczny remont". (PAP)

jwo/ bos/ jra/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz