Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybuch
24.01.2010 13:47

Wybuch w kotłowni elektrowni Dolna Odra; jedna osoba nie żyje

# dochodzi inf.o poszukiwaniu osoby pod zawalonym budnynkiem #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzi inf.o poszukiwaniu osoby pod zawalonym budnynkiem #

24.01. Szczecin (PAP) - Trwają poszukiwania osoby, która według relacji świadków może znajdować się pod jednym z zawalonych budynków na terenie elektrowni niedaleko Gryfina (Zachodniopomorskie) - powiedział rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

W kotłowni elektrowni Dolna Odra przed południem w niedzielę nastąpił wybuch. Jedna osoba zginęła, trzy są ranne. Zawaliły się dwa budynki, jeden został uszkodzony.

"Na miejsce dojeżdża grupa, która posiada geofon - urządzenie, które umożliwia poszukiwanie osób w zawalonych budynkach" - powiedział Frątczak w TVN24.

Rzecznik straży pożarnej poinformował, że przyczyną zawalenia budynków mógł być wybuch pyłu węglowego. "To wstępna przyczyna" - podkreślił.

Rzecznik prasowy Enea Operator, Jarosław Dobrzyński powiedział PAP, że awaria w elektrowni Dolna Odra nie ma wpływu na dostawy energii elektrycznej dla mieszkańców Szczecina i okolic.

Enea Operator jest dystrybutorem energii elektrycznej dla mieszkańców terenu byłego województwa szczecińskiego. Rzecznik firmy powiedział, że Dolna Odra jest jednym z dostawców prądu dla tego obszaru. "Wypadek nie miał wpływu na dostawy, sieć tego nie odczuwa" - powiedział Dobrzyński.

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie Przemysław Kimon do wybuchu doszło ok. godz. 10.40. Jedna osoba zginęła na miejscu.

"Jedną osobę z ciężkimi oparzeniami przetransportowano do szpitala w Gryficach na oddział leczenia oparzeń, dwaj inni ranni trafili do szpitala w Gryfinie" - powiedział rzecznik. Wybuch nastąpił w tzw. budynku przesypowym, do którego transportowany jest taśmociągiem węgiel. "Budynek został całkowicie zniszczony. Na razie nieznane są przyczyny wybuchu. Na miejscu pracują straż pożarna i policja" - poinformował Kimon. (PAP)

szt/ kno/ mag/

Tagi: wybuch, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz