Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydobyto szczątki jednej z ofiar katastrofy airbusa sprzed dwóch lat

0
Podziel się

Ciało jednej z ofiar katastrofy francuskiego airbusa lecącego z Rio de
Janeiro do Paryża, który wpadł do Atlantyku w roku 2009, wydobyto w czwartek na powierzchnię -
poinformowało dowództwo francuskiej żandarmerii. Na pokładzie samolotu znajdowało się 228 osób.

bEiSgPVN

Ciało jednej z ofiar katastrofy francuskiego airbusa lecącego z Rio de Janeiro do Paryża, który wpadł do Atlantyku w roku 2009, wydobyto w czwartek na powierzchnię - poinformowało dowództwo francuskiej żandarmerii. Na pokładzie samolotu znajdowało się 228 osób.

"Po nieudanej próbie szczątki jednej z ofiar wydobyto na pokład statku +L'Ile de Sein+ w czwartek rano" - podała w komunikacie żandarmeria.

Ciało pozostawało przypięte pasami do fotela samolotu, lecz było w stanie daleko posuniętego rozkładu - wynika z komunikatu. Szczątki pozostawały przez dwa lata na głębokości 3900 m.

bEiSgPVP

Pobrane próbki materiału biologicznego zostaną wysłane do analizy w celu zbadania możliwości identyfikacji ofiar za pomocą próbek DNA.

Do odczytania zostaną też przekazane znalezione na miejscu katastrofy dwie tzw. "czarne skrzynki".

Operacja wydobycia szczątków zaczęła się w środę. Nie ma jednak pewności, że zakończy się powodzeniem - napisano w komunikacie.

Na początku kwietnia poinformowano o odkryciu szczątków francuskiego samolotu, który z niewyjaśnionych przyczyn runął do oceanu. Francuskie władze podały, że we wraku znajdują się ludzkie szczątki.

bEiSgPVV

Wkrótce po katastrofie udało się odnaleźć 50 ciał ofiar katastrofy samolotu. W kwestii jej przyczyn najwięcej zwolenników ma hipoteza, według której wypadek spowodowało zatkanie przez osadzający się lód ciśnieniowego wskaźnika prędkości lotu (tzw. rurki Pitota).(PAP)

mmp/ ro/

8919451 arch.

bEiSgPWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)