Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek autobusu w Zambii. Ponad 50 ofiar

0
Podziel się:

Ponad 50 osób zginęło w czołowym zderzeniu autobusu i ciężarówki w Chibombo, około 100 kilometrów na północ od stolicy Zambii, Lusaki.

Wypadek autobusu w Zambii. Ponad 50 ofiar
(selensergen/iStockphoto)
bFdYeRCJ

Ponad 50 osób zginęło w czołowym zderzeniu autobusu i ciężarówki w Chibombo, około 100 kilometrów na północ od stolicy Zambii, Lusaki - poinformowały władze.

Potwierdzono, że w wypadku zginęły 53 osoby, ale wiele ofiar jest nadal uwięzionych pod ciężarówką; na miejsce ma przyjechać dźwig, aby podnieść pojazd.

Według lokalnych mediów autobusem mogło podróżować nawet 70 osób. Z firmą przewozową nie udało się jednak nawiązać kontaktu, aby zweryfikować te informacje.

bFdYeRCL

Autobus kursował między położonym na północy Pasem Miedziowym a Lusaką. Z niewyjaśnionych powodów zderzył się z ciężarówką jadącą w przeciwnym kierunku.

Czytaj więcej w Money.pl
Zderzyly się dwa pociągi. Wielu rannych Do zdarzenia doszło na stacji Neuhausen-am-Rheinfall, w północnej części kraju. Odcinek trasy został zamknięty dla ruchu.
Autobus staranował przystanek. Są ofiary Do wypadku doszło w centrum miasta, na jednym z ważniejszych skrzyżowań. Kierowcy mogą napotkać utrudnienia.
Tragedia w Niemczech. Rozbił się polski bus Według wstępnych ustaleń bus wyjechał z parkingu między miejscowościami Bestensee i Gross Koeris i uderzył w drzewo.
bFdYeRDm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)