Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bielsko biała
21.05.2009 09:22

Wypadek cysterny z gazem

Droga krajowa nr 52 Bielsko-Biała - Kraków zablokowana. Strażacy przygotowują ewakuację okolicznych domów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Darek Delmanowicz)

*Droga krajowa nr 52 Bielsko-Biała - Kraków została całkowicie zablokowana po zderzeniu auta osobowego z cysterną z gazem. Cysterna leży na boku na poboczu trasy, strażacy przygotowują ewakuację okolicznych domów na czas przepompowywania gazu. *

Do wypadku doszło koło miejscowości Inwałd (Małopolska) w nocy ze środy na czwartek. Wadowiccy strażacy poinformowali, że przed godziną 4 osobowy volkswagen zjechał na przeciwległy pas drogi i zderzył się z jadącą z naprzeciwka cysterną. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Cysterna przewróciła się i zatrzymała kilkanaście metrów od drogi. Szczęśliwie nie doszło do rozszczelnienia zbiornika.

Na miejscu są strażacy. Dotarł już także dźwig i pluton ratownictwa chemicznego. Strażacy oczekują na przyjazd sprężarki i kolejnej cysterny, do której przepompowany zostanie gaz.

W okolicy wypadku zastosowano szczególne środki ostrożności. Odwołane zostały zajęcia w pobliskiej szkole podstawowej. Na czas przepompowywania gazu ewakuowani zostaną mieszkańcy pobliskich domów. Strażacy mówią, że może to być nawet około 500 osób. Policja zorganizowała objazdy. Pomimo tego w okolicy miejsca wypadku tworzą się duże korki.

Tagi: bielsko biała, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz