Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wypadek na przejeździe, utrudnienia na szlaku kolejowym Zakopane-Kraków

0
Podziel się

Biała (PAP) - Samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn, wjechał w piątek na
przejeździe kolejowym w Dąbrówce (pow. wadowicki) wprost pod pociąg osobowy z Zakopanego do
Krakowa. Mężczyźni trafili do szpitala. Na szlaku powstały spore utrudnienia. Jak zapewnia kolej,
szlak zostanie udrożniony ok. godziny 17.

bEhYVJcl

Biała (PAP) - Samochód, którym podróżowało dwóch mężczyzn, wjechał w piątek na przejeździe kolejowym w Dąbrówce (pow. wadowicki) wprost pod pociąg osobowy z Zakopanego do Krakowa. Mężczyźni trafili do szpitala. Na szlaku powstały spore utrudnienia. Jak zapewnia kolej, szlak zostanie udrożniony ok. godziny 17.

Rzecznik wadowickiej policji Elżbieta Goleniowska-Warchał poinformowała, że kierowca BMW wjechał na przejazd, choć zabraniała tego sygnalizacja. Wiadomo, że maszynista był trzeźwy, podobnie jak pasażer samochodu. Trwają badania kierowcy.

Wypadek utrudnił m.in. kibicom dojazd na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w sobotę zostaną rozegrane w Zakopanym.

bEhYVJcn

Szef Zakładu Linii Kolejowych w Nowym Sączu Henryk Gil powiedział w rozmowie z PAP, że na miejscu są już brygady remontowe. Uszkodzenia są dość poważne - złamany słup sieci trakcyjnej upadł na skład pociągu, w którym złamał się pantograf. Podkreślił, że w chwili wypadku wszystkie urządzenia kolejowe były sprawne.

Gil powiedział, że na trasie utknęły pociągi, ale przewoźnik organizuje już komunikację zastępczą. Jego zdaniem szlak zostanie całkowicie udrożniony ok. godziny 17. (PAP)

szf/ abr/ gma/

bEhYVJcO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)