Notowania

śmigłowiec
02.11.2009 11:09

Wypadek śmigłowca Straży Granicznej zbada prokuratura

Maszyna dwa dni temu rozbiła się na terytorium Białorusi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Straż Graniczna)

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku będzie prowadziła polskie śledztwo dotyczące wypadku śmigłowca Straży Granicznej, który w sobotę wieczorem rozbił się na terytorium Białorusi.

W wypadku na wysokości miejscowości Klukowicze w Podlaskiem zginęła trzyosobowa załoga.

_ - Wystąpimy z wnioskiem do strony białoruskiej, która wszczęła własne śledztwo, o pomoc prawną i nadesłanie wszystkich materiałów _ - mówi Adam Kozub, rzecznik białostockiej prokuratury. Dodał, że zbierane będą też dowody w Polsce (m.in. poprzez przesłuchania świadków). _ - Niezbędne będzie uzyskanie opinii komisji badającej ten wypadek _ - podkreślił prokurator.

Śmigłowiec typu Kania, na wyposażeniu Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, odbywał w sobotę po południu rutynowy lot patrolowy wzdłuż wschodniej granicy, z Białegostoku do Mielnika. Przed godziną 18.00 stracono z nim łączność.

Członkowie polskiej komisji od niedzieli są na miejscu, gdzie już wcześniej zaczęli pracę także białoruscy prokuratorzy i tamtejsza komisja. Na razie nie wiadomo, jaka jest zależność między obiema komisjami badającymi okoliczności wypadku.

Według nieoficjalnych informacji PAP najprawdopodobniej we wtorek ciała zmarłych zostaną wydane rodzinom. W poniedziałek na potrzeby białoruskiego śledztwa mają być przeprowadzone sekcje zwłok.

Śmigłowiec był nowy, z 2006 roku. Zarówno SG, jak i przedstawiciele MSWiA zapewniają, że w bardzo dobrym stanie technicznym, po niezbędnych przeglądach.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: śmigłowiec, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz