Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wypowiedzi Yellen bez wpływu na złotego

0
Podziel się:

We wtorek handel na złotym odbywał się w leniwym tempie - na kurs nie miały
większego wpływu ani wypowiedzi szefowej Fed Jannet Yellen, ani dane o deficycie w handlu
zagranicznym. Popołudniu inwestorzy zaczęli jednak kupować naszą walutę, która się umocniła.

We wtorek handel na złotym odbywał się w leniwym tempie - na kurs nie miały większego wpływu ani wypowiedzi szefowej Fed Jannet Yellen, ani dane o deficycie w handlu zagranicznym. Popołudniu inwestorzy zaczęli jednak kupować naszą walutę, która się umocniła.

Ok. godz. 17.30 euro kosztowało 4,17 zł, a za dolara płacono 3,05 zł.

Diler walutowy z Raiffeisen Polbanku Rafał Uss powiedział w rozmowie z PAP, że przez większość dnia we wtorek kurs złotego wobec euro wahał się w bardzo ograniczonym zakresie, między 4,1780 a 4,1850. Jednak późnym popołudniem złoty umocnił się do euro do poziomu 4,1670.

"Od rana mieliśmy do czynienia z niewielką zmiennością na rynku złotego. Umocnienie złotego pod koniec dnia może być spowodowane wzrostem kursu EUR/USD z poziomu 1,3630 do 1,3680, po wypowiedzi Jannet Yellen" - poinformował Uss.

Jego zdaniem wtorkowe wypowiedzi szefowej Fed nie miały jednak specjalnego wpływu na notowania naszej waluty. "To raczej przełożyło się na rynek eurodolara. "Złoty popołudniu zbliżył się do poziomu wsparcia na poziomie 4,1650, co może stanowić atrakcyjny poziom do sprzedaży złotego i kupna euro, w nadziei na powrót pary EUR/PLN w okolice 4,1900" - ocenił diler.

Daniel Kostecki z Domu Maklerskiego XTB zwrócił uwagę, że dolar chwilowo zyskał na wartości w momencie publikacji treści oświadczenia Yellen na temat półrocznego raportu FED dotyczącego polityki monetarnej. "Na powyższe zapiski rynek zareagował umocnieniem dolara (...) Przecena amerykańskiej waluty była jednak chwilowa i inwestorzy ponownie przystąpili do jej sprzedaży, wykorzystując lepsze kursy do zajęcia nowych pozycji. Dzięki temu kurs USD/PLN ustanowił dzienne minima na 3,0500, a EUR/USD zbliżył się do sesyjnych maksimów" - poinformował Kostecki.

Zwrócił uwagę, że złoty umacniał się we wtorek nie tylko do dolara, ale także do euro oraz do franka. Z kolei w relacji do funta pozostawał stabilny.

Prezes Rezerwy Federalnej Jannet Yellen powiedziała we wtorek przed amerykańskim Kongresem, że Fed powinien utrzymywać zapoczątkowaną przez Bena Bernanke politykę zmierzającą do przywrócenia pełnego zatrudniania i stabilnych cen w gospodarce Stanów Zjednoczonych. Jej zdaniem amerykański bank centralny powinien kontynuować proces wygaszania programu luzowania ilościowego.

Zgodnie z wtorkowymi danymi GUS deficyt Polski w handlu zagranicznym od stycznia do grudnia 2013 r. osiągnął rekordowo niski poziom i wyniósł 2 mld 313 mln euro, a wyrażony w dolarach wyniósł 3 mld 84,7 mln dol. (PAP)

mmu/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)