Notowania

rewolucja w egipcie
28.09.2011 14:15

Wyrok na ministra z rządu Mubaraka. Dostał 7 lat

Sąd w Egipcie skazał byłego ministra informacji tego kraju Anasa el-Fekiego za defraudację majątku należącego do urzędu ds. radia i telewizji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flyvancity/CC/Flickr)

Sąd w Egipcie skazał byłego ministra informacji tego kraju Anasa el-Fekiego za defraudację majątku należącego do urzędu ds. radia i telewizji.

Zatrzymany w lutym minister został oskarżony m.in. o malwersacje na sumę 1,6 mln dolarów przy produkcji seriali telewizyjnych oraz nadużycia na kwotę 1,9 mln dolarów przy transmisjach meczów piłkarskich.

Za takie same przestępstwa sąd skazał na pięć lat pozbawienia wolności Osamę el-Szeicha, byłego szefa urzędu ds. radia i telewizji. Ogłoszenie wyroku transmitowane było przez telewizję państwową.

Od czasu upadku reżimu Hosniego Mubaraka w lutym bieżącego roku już kilku ministrów z jego rządu zostało skazanych za przestępstwa głównie natury finansowej, m.in. ministrowie spraw wewnętrznych, turystyki oraz handlu zagranicznego i przemysłu. Inni wciąż oczekują na wyroki.

Podczas protestów antyrządowych z początku roku Feki był jednym z najbardziej znienawidzonych przedstawicieli reżimu Mubaraka, głównie ze względu na szkalowanie demonstrantów przez państwowe media.

Były prezydent Mubarak oskarżony jest o współudział w zabójstwie demonstrantów i korupcję. Podczas trwających 18 dni protestów zginęło w Egipcie 846 osób. Razem z byłym szefem państwa sądzeni są jego synowie Alaa oraz Gamal, którym grozi jedynie wyrok za przestępstwa finansowe.

O procesie Mubaraka czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poznali;termin;upragnionych;wyborow,163,0,914339.html) Poznali termin upragnionych wyborów Egipska komisja wyborcza wyznaczyła w sobotę na 21 listopada br. termin pierwszych po obaleniu reżimu prezydenta wyborów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t132158.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/odroczono;proces;bylego;prezydenta,129,0,891521.html) Odroczono proces byłego prezydenta Proces byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, któremu zarzuca się współudział w zabójstwie demonstrantów i korupcję, został w poniedziałek odroczony do 5 września. Podobnie jak 3 sierpnia Mubarak został na posiedzenie wwieziony na szpitalnym łóżku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t153861.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/izrael;zniesmaczony;procesem;mubaraka,229,0,886501.html) Izrael zniesmaczony prezydentem w klatce Media izraelskie wyrażają niesmak po pierwszym dniu procesu byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.
Tagi: rewolucja w egipcie, mubarak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz