Notowania

wiadomości
22.05.2012 16:51

Wystawa nowych obrazów Wilhelma Sasnala w Galerii Foksal w Warszawie

Polski malarz i filmowiec Wilhelm Sasnal wystawia swoje najnowsze prace w warszawskiej Fundacji Galerii Foksal. Wystawa zatytułowana "Ojciec" jest trzecią prezentacją prac artysty w tej galerii.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Polski malarz i filmowiec Wilhelm Sasnal wystawia swoje najnowsze prace w warszawskiej Fundacji Galerii Foksal. Wystawa zatytułowana "Ojciec" jest trzecią prezentacją prac artysty w tej galerii. *

"Pokazujemy obrazy, wybrane prosto ze studia artysty, które powstały w ciągu ostatnich dwóch lat. Prezentowana grupa to prace bardzo intymne, subtelnie związane z osobistym życiem artysty" - przedstawiają zebrane prace organizatorzy. Sasnal podejmuje tematykę relacji syna z ojcem. Wykorzystuje do swojej pracy zdjęcia wykonane telefonem komórkowym, fotografie znalezione w internecie odnoszące się do problemu rodzicielstwa.

Wilhelm Sasnal (ur. 1972) jest absolwentem krakowskiej ASP. W swojej twórczości często podejmuje tematy społeczne, krytykę kultury masowej i jej wpływ na prywatne życie jednostki. Wykonywał ilustracje dla "Przekroju", kręcił krótkie filmy inspirowane muzyką punkową, malował plakaty na imprezy kulturalne, jak na przykład 11. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w 2007 roku. Jest autorem muralu na Murze Sztuki w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jego prace znajdują się w takich muzeach jak paryskie Centrum Pompidou, nowojorskie Museum Of Modern Art czy londyńska Tate Gallery. W 2006 roku znalazł się na liście stu najważniejszych młodych artystów magazynu "Flash Art". Jest laureatem nagrody im. Vincente'a Van Gogha przyznawanej przez amsterdamskie Stedelijk Museum. W ubiegłym roku został nagrodzony wspólnie z Anką Sasnal na festiwalu Era Nowe Horyzonty za film "Z daleka widok jest piękny".

"Ojciec" jest trzecią indywidualną wystawą Sasnala organizowaną wspólnie z Fundacją Galerii Foksal. Prace artysty można oglądać do 30 czerwca. (PAP)

pj/ hes/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz