Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wystawa zdjęć Beaty Pawlikowskiej w Muzeum Fiedlera

0
Podziel się

Wystawę zdjęć dokumentujących wyprawy Beaty Pawlikowskiej pt. "Blondynka w
innym świecie" można oglądać od poniedziałku w Muzeum-Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

bEiaTtkR

*Wystawę zdjęć dokumentujących wyprawy Beaty Pawlikowskiej pt. "Blondynka w innym świecie" można oglądać od poniedziałku w Muzeum-Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. *

Prezentowane zdjęcia zostały zrobione m.in. w Brazylii, Peru, Ekwadorze, Wenezueli, Nepalu i Kenii w trakcie podróży odbywanych przez Pawlikowską po całym świecie. Jak wyjaśniła w poniedziałek podczas wernisażu wystawy podróżniczka, fotografie pokazują, jak wygląda życie w "innych światach".

"Bardzo lubię wracać do miejsc, które są +innym światem+ w porównaniu do tego, w którym mieszkamy i który znamy. Tam jest nie tylko inna roślinność, ludzie mają trochę inny kolor skóry albo inaczej się ubierają. Ta rzeczywistość jest inna głównie dlatego, że tam ludzie myślą w odmienny sposób i mają różny system wartości" - tłumaczyła Pawlikowska.

bEiaTtkT

Podróżniczka, dziennikarka i pisarka jest m.in. laureatką nagrody "Bursztynowego Motyla" wręczanej co roku w puszczykowskim muzeum Fiedlera. Nagrodę zdobyła w 2002 r. za książkę "Blondynka w dżungli".

Muzeum-Pracownia Arkadego Fiedlera mieści się w podpoznańskim Puszczykowie. Zgromadzono w nim pamiątki z wypraw Arkadego Fiedlera. Na ekspozycję składają się też m.in. wydania książek jego autorstwa, kopie budowli i pomników, oraz pamiątki z podróży przywiezione przez podróżników - Ryszarda Kapuścińskiego, Elżbietę Dzikowską i Wojciecha Cejrowskiego.

W ogrodzie okalającym budynek zobaczyć można m.in. 6,5-metrowej wysokości kopię posągu z Wyspy Wielkanocnej, kopię posągu Buddy z doliny Bamjan w Afganistanie, kopię piramidy Cheopsa - 23 razy mniejszą od oryginału, i naturalnej wielkości kopię statku Kolumba "Santa Maria". We wrześniu w muzeum stanie wierna kopia Hurricane'a - samolotu, którym latali polscy piloci z Dywizjonu 303.

Dorobek podróżnika popularyzują jego dwaj synowie z rodzinami - Marek i Arkady Radosław.(PAP)

bEiaTtkZ

rpo/ hes/ jbr/

bEiaTtlu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)