Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wywiad z papieżem. Autor: Franciszek to wulkan idei i wizji

0
Podziel się:

- To bardzo mocne doświadczenie - podkreślił dziennikarz, autor 29-stronicowego wywiadu z papieżem.

Wywiad z papieżem. Autor: Franciszek to wulkan idei i wizji
(Donatella Giagnori / EIDON/REPORTER)
bEEskdcl

_ Wulkanem idei i wizji _ nazwał papieża Franciszka włoski ksiądz Antonio Spadaro, który przeprowadził z nim głośny na całym świecie wywiad dla dwutygodnika jezuitów _ Civilta Cattolica _. W świeckich mediach wyraża się opinie, że słowa papieża są _ rewolucyjne _.

W wypowiedzi dla Radia Watykańskiego, dzień po ogłoszeniu treści 29-stronicowego wywiadu dla włoskiego pisma oraz magazynów wydawanych przez jezuitów w innych krajach, ksiądz Spadaro oświadczył: _ Rozmawiać z papieżem Franciszkiem oznacza przebywać obok wulkanu; wulkanu idei, wizji _.

_ - To bardzo mocne doświadczenie _ - podkreślił. Wyjaśnił, że rozmowa z papieżem, którą prowadził przez trzy dni w sierpniu, nie była _ tradycyjnym wywiadem _ złożonym z pytań i odpowiedzi.

bEEskdcn

Watykański dziennik _ L'Osservtore Romano _ w piątkowo-sobotnim wydaniu zwraca uwagę na to, że wywiad z Franciszkiem jest rozmaicie odczytywany. Zarazem dodaje: _ Mimo różnych interpretacji to, co robi papież Franciszek, to nic innego jak tylko to, że poszukuje osobistej, nacechowanej miłością relacji z tym, kogo spotyka _.

W opinii dziennika jest to wywiad _ pod znakiem miłosierdzia _.

We włoskich mediach dominuje przekonanie, że wywiad jest wyrazem pragnienia Kościoła otwartych drzwi. Słowa papieża wywołały między innymi aplauz środowisk homoseksualnych we Włoszech, które uważają je za _ rewolucyjne _ i przynoszące nadzieję.

Szczególny rozgłos zyskały słowa Franciszka o tym, że kobiecie, która poddała się aborcji i szczerze tego żałuje, należy się miłosierdzie. Ponadto papież wyraził opinię, że Kościół nie może naciskać tylko na kwestie aborcji, antykoncepcji i małżeństw homoseksualistów.

bEEskdct

Franciszek dodał, że Kościół musi umieć leczyć rany i rozgrzewać serca wiernych. Porównał Kościół do _ szpitala polowego po bitwie _.

_ - Nie ma sensu pytać ciężko rannego, czy ma wysoki poziom cholesterolu i cukru. Trzeba leczyć rany. Potem możemy porozmawiać o całej reszcie _ - oświadczył papież.

Czytaj więcej w Money.pl
Franciszek: "nie" dla mentalności książąt _ - Uważajcie, by nie ulec duchowi karierowiczostwa -<.i> zaapelował Franciszek do biskupów. Zwrócił uwagę na potrzebę pokory, umiaru i na koncentrowaniu się na istocie posługi. _
Żandarm majordomusem Franciszka Franciszek wybrał do swego najbliższego otoczenia współpracowników i pomocników osobę, którą od dawna obdarza zaufaniem - podkreśla włoska prasa.
Obmawianie innych i plotkowanie zabija Tak uważa papież Franciszek, który przestrzegł przed tymi grzechami pracowników Watykanu podczas specjalnej mszy.
bEEskdcO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)