Notowania

wiadomości
01.12.2011 17:33

Wziątek szefem sejmowej speckomisji ds. służb specjalnych

Stanisław Wziątek z SLD został wybrany na szefa sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Wiceszefem został Konstanty Miodowicz z PO. W pierwszej kolejności komisja ma się zająć budżetem służb specjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Stanisław Wziątek z SLD został wybrany na szefa sejmowej komisji ds. służb specjalnych. Wiceszefem został Konstanty Miodowicz z PO. W pierwszej kolejności komisja ma się zająć budżetem służb specjalnych.

Prezydium wybrano w czwartek po południu na zamkniętym inauguracyjnym posiedzeniu komisji. W posiedzeniu uczestniczyła marszałek Sejmu Ewa Kopacz, która otworzyła obrady. Powiedziała PAP, że to normalna procedura.

Jak dowiedziała się PAP, w komisji będzie utrzymana zasada rotacji, polegająca na kolejnym obejmowaniu co pół roku funkcji szefa komisji przez poszczególnych jej członków.

Jeden z posłów PiS w komisji Marek Opioła powiedział PAP, że będzie chciał, aby komisja zajęła się sprawą uprawnień szefa MSWiA Jacka Cichockiego, który w tej chwili nadzoruje niemal wszystkie służby mające prawo do działań operacyjnych. Zdaniem Opioły komisja powinna też wyjaśnić, czemu prokuratura zastosowała poręczenie majątkowe wobec podejrzanego o korupcję gen. Gromosława Czempińskiego. Opioła kandydował na szefa komisji, ale nie został wybrany.

Wcześniej w czwartek Sejm wybrał skład komisji. Cztery miejsca przypadły w niej PO (Marek Biernacki, Miodowicz, Krzysztof Brejza i Elżbieta Radziszewska), dwa - PiS (Opioła i Beata Mazurek), a po jednym - PSL (Zbigniew Sosnowski), SLD (Wziątek) i Ruchowi Palikota (Artur Dębski). Swego przedstawiciela w speckomisji nie ma najmniejszy klub - Solidarna Polska.

Prezydium Sejmu nie zgodziło się, aby przedstawić zgłoszonych początkowo przez PiS kandydatur Mariusza Kamińskiego i Antoniego Macierewicza. PiS zmieniło potem swoich kandydatów na Opiołę i Mazurek. Speckomisja była ostatnią komisją powołaną w Sejmie nowej kadencji. (PAP)

sta/ itm/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz