Notowania

wiadomości
03.04.2013 14:42

Wzrost przewozów pasażerskich na lotnisku Szczecin-Goleniów

Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w marcu o 14,9 proc. w porównaniu z marcem ubiegłego roku - poinformowały służby prasowe tego portu lotniczego.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ruch pasażerski na lotnisku Szczecin-Goleniów wzrósł w marcu o 14,9 proc. w porównaniu z marcem ubiegłego roku - poinformowały służby prasowe tego portu lotniczego.

W marcu 2013 roku z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzystało 22 tys. 855 pasażerów, a w analogicznym okresie roku 2012 było to 19 tys. 895 pasażerów.

W I kwartale 2013 roku lotnisko obsłużyło blisko 59 tys. pasażerów, o prawie 2,5 tys. więcej niż w tym samym czasie roku ubiegłego.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów obsługuje rejsy do Bristolu, Dublina, Edynburga, Liverpoolu, Londynu Stansted, Oslo Gardemoen, Oslo Torp, Stavanger i Warszawy. W Goleniowie obsługiwane są też czarterowe loty turystyczne do Hurghady, Sharm El Sheikh, Antalyi, Enfidhy i na Kretę.

Według informacji służb prasowych lotniska, port spodziewa się, że obsłuży w br. ok. 400 tys. pasażerów.

W czerwcu ma zostać uruchomione połączenie kolejowe, łączące lotnisko z centrum Szczecina i innymi miastami regionu.

Trwa modernizacja portu, w tym budowa równoległej drogi kołowania, modernizacja płyty postojowej samolotów i remont drogi startowej. Termin zakończenia inwestycji planowany jest na lato 2014 r.

Województwo zachodniopomorskie ma w spółce udziały w wysokości 8,85 proc. Pozostali udziałowcy to: Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (49,51 proc.), Gmina Miasto Szczecin (37,23 proc.) oraz Gmina Goleniów (4,42 proc.).(PAP)

epr/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz