Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

X Poznańskie Spotkania Targowe - Książki dla Dzieci i Młodzieży

0
Podziel się

Spotkania z pisarzami i ilustratorami, premiery wydawnicze, wystawy,
spektakle i pokazy filmowe przygotowali organizatorzy jubileuszowych X Poznańskich Spotkań
Targowych - Książki dla Dzieci i Młodzieży, które w piątek rozpoczną się w Poznaniu.

bEhatfCd

Spotkania z pisarzami i ilustratorami, premiery wydawnicze, wystawy, spektakle i pokazy filmowe przygotowali organizatorzy jubileuszowych X Poznańskich Spotkań Targowych - Książki dla Dzieci i Młodzieży, które w piątek rozpoczną się w Poznaniu.

W trzydniowej imprezie weźmie udział 60 wystawców. Organizatorzy spodziewają się 50 tys. odwiedzających.

"Główną ideą targów jest promocja czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodzin. Chcemy pokazać, że dobra książka jest trendy i może stanowić alternatywę dla internetu, mp3 i telewizji" - powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej komisarz targów Olcha Sikorska.

bEhatfCf

W czasie targów szczególne miejsce znajdzie prezentacja ilustracji i grafik książkowych. Przygotowane zostaną trzy wystawy.

"Najważniejszą będzie wystawa z okazji 80. urodzin Bohdana Butenki, która będzie przeglądem twórczości tego ogromnie popularnego artysty. Swoje ilustracje pokaże też prof. Andrzej Strumiłło, a w ramach Salonu Ilustratorów będzie można zobaczyć prace 44, głównie młodych, polskich ilustratorów" - powiedziała Sikorska.

Tradycyjnie podczas spotkań wręczone będą statuetki "Pegazika".

W kategorii Twórca Książki dla dzieci "za bajeczną twórczość przekazującą piękne myśli w pięknych słowach" otrzyma Liliana Bardijewska.

bEhatfCl

W kategorii Przyjaciel Książki dla Dzieci za "Emiliady" i "za budzenie w dzieciach potrzeby czynnego uczestnictwa w kulturze" otrzyma twórca poznańskich Łejerów - Jerzy Hamerski.

Honorowy patronat nad targami objęła małżonka prezydenta Anna Komorowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego oraz minister edukacji narodowej. PAP jest patronem medialnym imprezy.

Równolegle ze spotkaniami odbywać będą się Targi Edukacyjne.(PAP)

kpr/ hes/

bEhatfCG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)