Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

XI Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski w Narolu

0
Podziel się

Wieczornym spektaklem "Zemsty" Aleksandra Fredry w wykonaniu teatru
amatorskiego Florianum rozpoczął się w czwartek w Narolu (Podkarpackie) XI Cesarsko-Królewski
Jarmark Galicyjski.

bEikDSrV

Wieczornym spektaklem "Zemsty" Aleksandra Fredry w wykonaniu teatru amatorskiego Florianum rozpoczął się w czwartek w Narolu (Podkarpackie) XI Cesarsko-Królewski Jarmark Galicyjski.

Publiczność mogła oklaskiwać na scenie m.in. przewodniczącego rady miejskiej i dyrektora gimnazjum oraz młodzież szkolną i nauczycieli.

Organizatorem Jarmarku jest Gminny Ośrodek Kultury (GOK) w Narolu. Krzysztof Świętojański z Ośrodka˙ przypomniał, że Narol leży na granicy dawnych dwóch zaborów: rosyjskiego i austriackiego. Zaznaczył też, że narolskie jarmarki mają długoletnią tradycję. "Nasze współczesne jarmarki organizujemy na wzór tych z XVIII i XIX wieku, też mamy prezentacje rękodzieła, kuchni, a to wszystko przy muzyce" - powiedział Świętojański.

bEikDSrX

Jak zaznaczył, "celem jarmarków jest przede wszystkim promocja Narola, agroturystyki, całej kultury Roztocza Wschodniego, ale także tej naszej wielokulturowości Karpat".

W programie imprezy, która potrwa do niedzieli, znalazły się koncerty zespołów z Polski oraz z Ukrainy i Czech. Zabrzmi muzyka góralska, folkowa, rockowa, bałkańska,˙reggae oraz znane piosenki Beatlesów.

Zdaniem Świętojańskiego, jedną z atrakcji będzie występ grupy "The Beatles" z Czech, jedynej na świecie, która ma prawo używać nazwy zespołu z Liverpoolu. Swoje umiejętności zaprezentuje też m.in. narodowy zespół tańca z Ukrainy - Junist, który oprócz tańców ludowych Ukrainy pokaże też suitę tańców polskich, przygotowaną specjalnie na tegoroczny jarmark.

W trakcie imprezy będzie można posmakować regionalnych nalewek zrobionych przez lokalne koła gospodyń oraz kupić wyroby rękodzielnicze, m.in. garncarskie, koronkarskie, wikliniarskie, rzeźbiarskie. Jarmark urozmaicą zabawy taneczne i konkursy.(PAP)

bEikDSsd

api/ hes/ gma/

bEikDSsy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)