Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z Łodzi będzie można latać do Sztokholmu

0
Podziel się

Z Łodzi będzie można latać do Sztokholmu. Pierwszy lot zaplanowano na 18
grudnia - poinformował w środę na konferencji prasowej przedstawiciel linii Wizzair Peter Gulyas.

bEhZlHQl

*Z Łodzi będzie można latać do Sztokholmu. Pierwszy lot zaplanowano na 18 grudnia - poinformował w środę na konferencji prasowej przedstawiciel linii Wizzair Peter Gulyas. *

Przeloty na lotnisko Sztokholm-Skavsta odbywać się będą dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Połączenie ze stolicą Szwecji będzie drugim uruchomionym przez Wizzair z łódzkiego lotniska. Wcześniej rozpoczęto loty do niemieckiego Dortmundu.

Obecny na konferencji prezydent Łodzi Tomasz Sadzyński nie ukrywał zadowolenia z decyzji Wizzair o uruchomieniu połączenia ze Sztokholmem. Podkreślił, że Port Lotniczy im. Władysława Reymonta cały czas się rozwija.

bEhZlHQn

"Na naszym lotnisku dosyć dużo się dzieje. Trwa budowa trzeciego terminala i pojawiają się kolejne połączenia. Kilkanaście dni temu informowaliśmy o lotach do Mediolanu, a teraz mamy kolejne połączenie - do Sztokholmu. W perspektywie dwóch tygodni czeka nas jeszcze spotkanie z przedstawicielami Lufthansy. Będziemy z nimi rozmawiali o połączeniu z jednym z dużych portów przesiadkowych w Niemczech" - powiedział Sadzyński.

Prezydent przypomniał, że we wrześniu przez trzy kolejne weekendy łódzki port obsłuży ponad 100 lotów przeniesionych z Warszawy.

"Będzie to duży test dla naszego lotniska" - powiedział Sadzyński.(PAP)

duk/ je/

bEhZlHQO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)