Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Z rejsów po Wiśle skorzystało w tym roku już ponad 90 tys. osób

0
Podziel się

Od początku sezonu, czyli od maja, rejsami po Wiśle przepłynęło już ponad
90 tys. osób - powiedział PAP rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow. "Upały
powodują, że ludzie chętnie wypływają na szlaki wodne" - dodaje.

bEriEDBx

Od początku sezonu, czyli od maja, rejsami po Wiśle przepłynęło już ponad 90 tys. osób - powiedział PAP rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego Igor Krajnow. "Upały powodują, że ludzie chętnie wypływają na szlaki wodne" - dodaje.

W ramach Warszawskiej Linii Turystycznej organizowane są wycieczki statkiem do Serocka, bezpłatne przeprawy promowe na wysokości Cypla Czerniakowskiego, mostu Poniatowskiego, Nowodworów i Podzamcza-Fontanny oraz rejsy tramwajem wodnym.

Z roku na rok wodne wycieczki stały się bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, o czym świadczy i frekwencja, i wykupione bilety. "Nasi pasażerowie mogą poznać specyfikę samej Wisły. Jest to też dla większości jedyna możliwość podziwiania miasta od strony rzeki" - podkreślił Krajnow.

bEriEDBz

Wycieczki do Serocka są wyprawami całodniowymi. Na zwiedzanie miasteczka przewidziano blisko dwugodzinny postój. Statek zabiera około 110 pasażerów, na jego pokładzie znajduje się grill oraz bufet z zimnymi i ciepłymi napojami. Na sierpień wszystkie bilety zostały już wyprzedane.

Rejsy tramwajem wodnym trwają około 1,5 godziny, a statek zabiera 150 osób. Bezpłatne promy przewożą pasażerów przez Wisłę w ciągu kilkunastu minut i zabierają zazwyczaj 12 osób. Wyjątkiem jest "Wilga", która może pomieścić 40 osób.

Cena biletu na wycieczkę do Serocka wynosi 36 zł, natomiast cena rejsu tramwajem wodnym to 18 zł. Wprowadzone zostały zniżki dla dzieci i młodzieży oraz rodzin z dziećmi. Dostępność miejsc można na bieżąco sprawdzać na stronie ZTM-u.

Bilety na statek do Serocka można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum, natomiast bilety na tramwaj wodny są do nabycia w biurze Żeglugi Stołecznej lub bezpośrednio na statku przed rejesem.

bEriEDBF

Sezon rejsów po Wiśle rozpoczyna się 1 maja i trwa do końca sierpnia. Bezpłatne promy w okresie od maja do końca czerwca kursują w weekendy, natomiast w lipcu i sierpniu przeprawy są oferowane codziennie. Wycieczki do Serocka organizowane są w weekendy i dni świąteczne. Rejsy tramwajem wodnym są możliwe w soboty, niedziele i dni świąteczne, a w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia również w piątki. (PAP)

em/ bk/

bEriEDCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)