Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Z tobą i przeciw tobie" oraz "Braterstwo" od piątku w kinach

0
Podziel się

Dwie europejskie produkcje, francuski thriller "Z tobą i przeciw tobie",
gdzie główną rolę zagrała Kristin Scott Thomas, oraz duński dramat "Braterstwo" trafią w piątek do
kin w Polsce.

bEhDiMiJ

Dwie europejskie produkcje, francuski thriller "Z tobą i przeciw tobie", gdzie główną rolę zagrała Kristin Scott Thomas, oraz duński dramat "Braterstwo" trafią w piątek do kin w Polsce.

W filmie "Z tobą i przeciw tobie" ("Contre toi", reż. Lola Doillon) poruszono problem syndromu sztokholmskiego, który pojawia się u ofiar porwania lub u zakładników, gdy zaczynają oni odczuwać sympatię i solidarność wobec osobów ich przetrzymujących.

Zrozpaczony Yann (Pio Marmai)
porywa lekarkę Annę (Kristin Scott Thomas). Obarcza kobietę winą za śmierć swojej żony. Nieoczekiwanie między porywaczem i ofiarą rodzi się uczucie. Dwójkę ludzi łączą samotność, przykre przeżycia z przeszłości oraz rozpaczliwa potrzeba miłości. Bohaterowie są bezradni w obliczu wzajemnego zauroczenia. Już na wolności, kobieta próbuje odnaleźć porywacza.

bEhDiMiL

Kristin Scott Thomas tak mówiła o swym udziale w filmie: "Podoba mi się postać, jaką wykreowałam. Zazwyczaj uważam, że nie wypadłam zbyt dobrze, ale występ w tym filmie należał do udanych. Lola sfilmowała mnie w całkiem nowy sposób. Nie sądzę, bym kiedykolwiek wcześniej była tak filmowana. Reżyserka skłoniła mnie do robienia rzeczy, których wcześniej nigdy nie robiłam".

"Braterstwo" ("Broderskab", reż. Nicolo Donato)
to z kolei film zgłębiający środowisko duńskich neonazistów, gdzie najbardziej "błyskotliwy" wśród rekrutów - Lars - ukrywa to, że jest gejem.

Zawiedziony po pominięciu go przy rozdzielaniu awansów w wojsku (co, jak uważa, było najprawdopodobniej konsekwencją plotek o jego skłonnościach homoseksualnych), Lars zaczyna wątpić we własną męskość i szuka jej potwierdzenia gdzieś indziej. Trafia do grupy neonazistowskiej. Tam jest szanowany i doceniany. Całkowicie wnika w nowe środowisko. Poznaje Jimmy'ego, jednego z inicjatorów brutalnego linczu na młodym homoseksualiście. Wkrótce wzajemna fascynacja Larsa i Jimmy'ego stanie się dla obu bardzo niebezpieczna. Będzie też coraz trudniejsza do ukrycia.

Za "Braterstwo" przyznano nagrody na festiwalach w Rzymie, Sao Paolo i Tallinie.(PAP)

bEhDiMiR

jp/ hes/

bEhDiMjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)