Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zabawy i kreskówki dla dzieci na festiwalu "Sputnik nad Polską"

0
Podziel się:

Eksperymenty, warsztaty detektywistyczne oraz z robienia papierowych
matrioszek, spektakl, koncert, ale przede wszystkim kreskówki - takie atrakcje dla dzieci
przygotowano w ramach tegorocznej 7. edycji festiwalu filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską".

bEsuuDVN

Eksperymenty, warsztaty detektywistyczne oraz z robienia papierowych matrioszek, spektakl, koncert, ale przede wszystkim kreskówki - takie atrakcje dla dzieci przygotowano w ramach tegorocznej 7. edycji festiwalu filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską".

Sekcja dziecięca nazywa się "Mały Sputnik" i towarzyszy festiwalowi od jego 3. edycji.

"Została wprowadzona na życzenie samych widzów, którzy pamiętali bajki rosyjskie z czasów swojego dzieciństwa, a teraz chcą je pokazać własnym dzieciom czy wnukom. Naszą odpowiedzią na te głosy jest prezentacja bajek, które bawią i jednocześnie też uczą" - wyjaśniła PAP jej koordynatorka Katarzyna Korneluk.

bEsuuDVP

Dodała, że organizatorzy festiwalu chcą w ten sposób wychowywać nowe pokolenie kinomanów, które od najmłodszych lat będzie mieć dostęp do niebanalnych bajek; takich których nie ma w telewizji.

W sobotę od rana w stolicy sale jednego z festiwalowych kin, "Kinoteki", zapełniały dzieci - od maluchów, które oglądały bajki siedząc na kolanach rodziców po zainteresowanych zajęciami dodatkowymi starszaków. W holu kina robiono wielkie bańki mydlane, były warsztaty plastyczne, malowanie buzi, zwierzęta z balonów. Z małymi widzami witał się wilki i zając. Wiele osób przyciągnęły eksperymenty inspirowane odkryciami rosyjskich naukowców. Dzieciaki mieszały płyny, dotykały suchego lodu, same wytwarzały biały dym czy galaretowatą zieloną substancję.

Najważniejsze jednak były kreskówki, np. "Biała i strzała" o rodzince psich kosmonautów, "Bajki Maszy", w których główna bohaterka opowiada ludowe bajki rosyjskie, dzieląc się z dziećmi swoimi fantazjami, znany od lat, kultowy "Wilk i zając".

Podczas festiwalu prezentowane też będą najnowsze rosyjskie produkcje, np. bajka "Skrzydła" o przygodach zakochanego myśliwca SU-27 oraz bajki o bohaterach historycznej Rusi Kijowskiej, np. "Iwan Carewicz i Szary Wilk.

bEsuuDVV

W kluboksięgarni Czuły Barbarzyńca 17 listopada znane osoby ze świata filmu czytać będą dzieciom opowiadania "Kasztanka" Antoniego Czechowa oraz "Jarmark w Soroczyńcach" Mikołaja Gogola. Tego samego dnia w siedzibie Fundacji Sto Pociech przy ul. Freta 20/24a odbędzie się spektakl na motywach starej baśni rosyjskiej "Latający statek", a w Kinotece koncert zespołu "Fasolki".

  1. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" potrwa do 17 listopada. Imprezy dla dzieci w ramach Małego Sputnika organizowane są w soboty i niedziele. Pełny program imprezy dostępny jest na stronie www.sputnikfestiwal.pl. (PAP)

bos/ par/

bEsuuDWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)