Notowania

wiadomości
21.01.2013 07:30

Zabrze: Akcja "Czytajmy Babciom i Dziadkom"

Uczniowie ze szkoły podstawowej w Zabrzu odwiedzą w poniedziałek pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego "Pomocna Dłoń". Będą czytać seniorom bajki i wiersze w ramach akcji "Czytajmy Babciom i Dziadkom".

Podziel się
Dodaj komentarz

*Uczniowie ze szkoły podstawowej w Zabrzu odwiedzą w poniedziałek pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego "Pomocna Dłoń". Będą czytać seniorom bajki i wiersze w ramach akcji "Czytajmy Babciom i Dziadkom". *

W poniedziałek, 21 stycznia, wypada Dzień Babci; z kolei we wtorek - 22 stycznia - Dzień Dziadka.

Z tej okazji kierownictwo zakładu "Pomocna Dłoń" w Zabrzu organizuje akcję "Czytajmy Babciom i Dziadkom", w której wezmą udział dzieci.

"Uczniowie zapalili się do tego pomysłu, od razu zaczęli przygotowywać plakaty i laurki oraz zastanawiać się, co będą czytać. Nie każde z nich ma możliwość odwiedzenia swojej babci czy dziadka w dniu ich święta, potraktowały więc tę akcję bardzo osobiście" - powiedziała nauczycielka ze szkoły podstawowej nr 17 Katarzyna Gołuzd. Dodała, że dzieci nie trzeba było do tej akcji długo namawiać.

Dzięki inicjatywie zakład "Pomocna Dłoń" chce podziękować wszystkim seniorom za ich trud i poświęcenie w opiece nad wnukami, jak również wywołać dyskusję nad losem osób starszych.

"Dla nich ważna jest nie tylko opieka medyczna, ale przede wszystkim czas i zainteresowanie ze strony najbliższych. Osoby starsze mają wielkie doświadczenie życiowe i chęć dzielenia się nim. Warto z tego korzystać" - podkreślają inicjatorzy akcji.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy "Pomocna Dłoń" należy do Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Pomaga osobom, które choć nie wymagają pobytu w szpitalu, to jednak ze względu na stan zdrowia i wiek wymagają stałej opieki pielęgniarskiej. W ośrodku przebywają także osoby samotne oraz wracające do zdrowia po przebytych zabiegach i operacjach.(PAP)

ktp/ kot/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz