Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.11.2012 22:33

Zabrze: Po raz 21. wręczono statuetki "Serce za serce"

Po raz 21. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii nagrodziła swych darczyńców. Gala "Serce za serce" odbyła się w sobotę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wyróżnienia za wspieranie fundacji przyznano dziewięciu osobom, firmom i instytucjom.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Po raz 21. Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii nagrodziła swych darczyńców. Gala "Serce za serce" odbyła się w sobotę w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wyróżnienia za wspieranie fundacji przyznano dziewięciu osobom, firmom i instytucjom. *

Zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii (FRK) w 1991 roku założył prof. Zbigniew Religa. Dziś nosi ona jego imię. Od początku swojego istnienia z myślą o propagowaniu misji fundacji i uhonorowaniu tych, którzy najhojniej wspierają postęp prac naukowo-badawczych organizowane są doroczne koncerty "Serce za serce".

W sobotni wieczór w Domu Muzyki i Tańca wystąpili: Grzegorz Turnau, któremu towarzyszyła utalentowana wokalistka Katarzyna Sobek, zespół Carrantuohill, akordeonista Marcin Wyrostek, Orkiestra Symfoniczna szkoły muzycznej w Rybniku oraz zespół taneczny Salake z Gliwic. Grający muzykę celtycką Carrantuohill, który w tym roku obchodzi 25-lecie działalności, był muzycznym gospodarzem koncertu.

W tym roku statuetki "Serce za Serce" otrzymały firmy Ever ze Swarzędza, Dotpay z Krakowa i Raisio ze Starej Iwicznej. Medalem im. prof. Zbigniewa Religi została uhonorowana Fundacja PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Statuetki "Przyjaciel Fundacji" otrzymała firma Ekoprodukt Marek Kubara z Częstochowy, prawnik Krystyna Bieniek z Zabrza, dyrektor Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Wiesław Śmietana, prezes Wojskowych Zakładów Mechanicznych z Siemianowic Śląskich Adam Janik oraz firma Polskie Pieczywo Obrzędowe z Cieszyna.

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem urządzeń i produktów służących ratowaniu ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. Wyspecjalizowała się w pracach związanych z polskim sztucznym sercem, robotem kardiochirurgicznym i innowacyjnymi narzędziami chirurgicznymi, inżynierią tkankową wykorzystywaną w celach leczniczych oraz biologicznymi protezami zastawek serca do korekcji wrodzonych i nabytych wad serca u dzieci i dorosłych.

W poprzednich latach gwiazdami koncertów "Serce za serce" byli m.in. Placido Domingo, Jose Carreras, Montserrat Caballe i Chris de Burgh. (PAP)

kon/ ktp/ zab/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz