Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zabrze: Policjanci rozbili gang handlujący tytoniem bez akcyzy

0
Podziel się

Półtorej tony nielegalnego tytoniu przejęli policjanci z Zabrza, którzy
rozbili siedmioosobową grupę przestępczą handlującą tytoniem bez znaków akcyzy. Członkowie gangu
sprzedawali towar za pośrednictwem internetu.

bEgzegSt

Półtorej tony nielegalnego tytoniu przejęli policjanci z Zabrza, którzy rozbili siedmioosobową grupę przestępczą handlującą tytoniem bez znaków akcyzy. Członkowie gangu sprzedawali towar za pośrednictwem internetu.

Rzecznik zabrzańskiej policji Marek Wypych powiedział w środę PAP, że na ślad grupy przestępczej funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli przed kilkoma tygodniami.

"Rozpracowując przestępców ustalono przebieg całego procederu począwszy od zakupu liści tytoniu, poprzez sposób jego mielenia, aż po formę sprzedaży. We współpracy z prokuratorem i pocztowcami wstrzymano przesyłki zawierające tytoń, który miał trafić do klientów" - powiedział Wypych.

bEgzegSv

W kilku miejscach w Zabrzu oraz Bytomiu zabezpieczono łącznie około 1500 kg tytoniu, maszyny, za pomocą których liście były cięte, a także inne urządzenia służące m.in. do foliowania i pakowania towaru.

Liście sprowadzano z woj. świętokrzyskiego, w Bytomiu były one szatkowane przez specjalną maszynę, którą handlarze sami sobie zbudowali. Tak przygotowany towar pakowano i wysyłano klientom. Przestępcy zdobywali ich na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Sprzedawali im tytoń w cenie 70-90 zł za kilogram.

Po zabezpieczeniu towaru policjanci przeprowadzili czynności procesowe z udziałem uwikłanych w przestępczy proceder siedmiu mieszkańców Zabrza i Gliwic. Wartość zabezpieczonego towaru wstępnie oceniono na około 135 tys. zł. Pomagający policjantom celnicy ustalają straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego. Za wprowadzenie do obrotu towarów bez znaków akcyzy grozi kara do trzech lat więzienia. (PAP)

kon/ pz/ mag/

bEgzegSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)