Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zabrze: Statuetki dla wspierających Fundację Rozwoju Kardiochirurgii

0
Podziel się:

Firmy Ever ze Swarzędza, Dotpay z Krakowa i Raisio ze Starej Iwicznej
otrzymają w tym roku statuetki "Serce za Serce" - zdecydowała w czwartek Rada Fundacji Rozwoju
Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Gala odbędzie się 24 listopada.

Firmy Ever ze Swarzędza, Dotpay z Krakowa i Raisio ze Starej Iwicznej otrzymają w tym roku statuetki "Serce za Serce" - zdecydowała w czwartek Rada Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Gala odbędzie się 24 listopada.

Medalem im. prof. Zbigniewa Religi zostanie uhonorowana Fundacja PKO Banku Polskiego w Warszawie.

Statuetki "Przyjaciel Fundacji" otrzymają firma Ekoprodukt Marek Kubara z Częstochowy, prawnik Krystyna Bieniek z Zabrza, dyrektor Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu Wiesław Śmietana, prezes Wojskowych Zakładów Mechanicznych z Siemianowic Śląskich Adam Janik oraz firma Polskie Pieczywo Obrzędowe z Cieszyna.

Koncerty "Serce za Serce", podczas których wręczane są statuetki, organizowane są od 20 lat z myślą o propagowaniu misji Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii oraz uhonorowaniu osób, firm i instytucji, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo-badawczych prowadzonych w Instytucie Protez Serca Fundacji. Pozyskane z darowizn, dotacji i grantów naukowych środki Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii przeznacza m.in. na realizację prac nad mechanicznymi protezami serca dla dzieci i dorosłych oraz nad robotem kardiochirurgicznym.

Podczas tegorocznej gali "Serce za Serce" w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpi Grzegorz Turnau, któremu towarzyszyć będzie utalentowana wokalistka Katarzyna Sobek. Będą także zespół Carrantuohill Celtic Music Group, akordeonista Marcin Wyrostek, Orkiestra Symfoniczna Szkoły Szafranków w Rybniku i zespół taneczny Salake z Gliwic.

Zabrzańską Fundację Rozwoju Kardiochirurgii w 1991 roku założył prof. Zbigniew Religa. Od początku jej istnienia, z myślą o uhonorowaniu osób, firm i instytucji, które najhojniej wspierają postęp prac naukowo-badawczych, organizowane są doroczne koncerty "Serce za serce".

Największym dorobkiem fundacji są mechaniczne systemy wspomagania serca dla dzieci i dorosłych, zrobotyzowane narzędzia chirurgiczne nowej generacji, inżynieria tkankowa wykorzystywana w celach leczniczych oraz biologiczne protezy zastawek serca do korekcji wrodzonych i nabytych wad serca.(PAP)

ktp/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)