Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zacharczenko uciekł z Ukrainy na Białoruś?

0
Podziel się:

Pełniący obowiązki ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko odsunięty został od wykonywania obowiązków.

Zacharczenko uciekł z Ukrainy na Białoruś?
(AP/Fotolink/East News)

Białoruskie MSW oraz Państwowy Komitet Graniczny nie potwierdziły doniesień niektórych mediów ukraińskich, jakoby odsunięty od wykonywania obowiązków p.o. ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Witalij Zacharczenko udał się na Białoruś.

_ - Nie mam informacji, by przyjechał na Białoruś _ - powiedział o Zacharczence Radiu Swaboda rzecznik Państwowego Komitetu Granicznego Alaksandr Ciszczanka.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Kanstancin Szałkiewicz także powiedział rozgłośni, że nie ma informacji o tym, by Zacharczenko znajdował się na Białorusi.

Informacje o wyjeździe Zacharczenki na Białoruś pojawiły się w ukraińskich mediach społecznościowych. W piątek Rada Najwyższa, czyli ukraiński parlament, odsunęła go od wykonywania obowiązków służbowych, uznając, że ponosi on odpowiedzialność za brutalne stosowanie siły podczas demonstracji antyrządowych i za śmierć cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
"Łukaszenka zyska na ukraińskim konflikcie" Konflikt na Ukrainie wzmacnia pozycję prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki na obu frontach polityki zagranicznej: ze Wschodem i Zachodem - oceniają dzisiaj białoruscy politolodzy.
Oni są winni pogłębienia konfliktu na Ukrainie Białoruska opozycyjna Partia BNF potępiła władze Ukrainy za zaostrzanie sytuacji w kraju.
Zatrzymania na Białorusi. Przez Ukrainę Co najmniej 10 osób zostało zatrzymanych w Mińsku za akcję upamiętnienia zabitego wczoraj w Kijowie Białorusina.
Putin pożycza pieniądze na prawo i lewo Ledwo ogłosił wsparcie finansowe dla Ukrainy, teraz sięga do kieszeni, by wspomóc Białoruś.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)