Notowania

wiadomości
06.12.2013 09:56

Zachodniopomorskie: Ok.145 tys. odbiorców bez prądu

# Dochodzą inf. o kolejnych awariach energetycznych #

Podziel się
Dodaj komentarz

# Dochodzą inf. o kolejnych awariach energetycznych #

06.12. Koszalin (PAP) - Ok. 145 tys. obiorców jest pozbawionych prądu w województwie zachodniopomorskim z powodu wichury. W nocy z czwartku na piątek wiatr wiał w porywach z prędkością 135 km/h nad morzem i 85 km/h w głębi lądu. Strażacy interweniowali 450 razy.

Jak podały w piątek rano służby prasowe wojewody prądu pozbawionych jest ok. 65 tys. odbiorców w rejonie koszalińskim i 80 tys. odbiorców w rejonie szczecińskim.

W powiecie szczecineckim w miejscowości Skotniki przerwana linia energetyczna spadła na oborę i śmiertelnie poraziła 26 krów.

Interwencje straży pożarnej polegały na usuwaniu powalonych drzew i konarów. Z tego powodu doszło do dwóch wypadków drogowych. Gałęzie spadły na samochody. Nikt nie został ranny.

W portach Darłowo, Kołobrzeg i Dźwirzyno obowiązuje alarm przeciwsztormowy. Ruch statków jest całkowicie wstrzymany. Również w Świnoujściu ogłoszono alarm. Tam ruch statków odbywa się sporadycznie.

W piątek wczesnym rankiem nieprzejezdna była linia kolejowa Świdwin - Worowo. Opóźniony został jeden pociąg osobowy. Drogi krajowe są przejezdne. Utrudnienia wystąpiły jedynie na drodze nr 11 na odcinku Koszalin - Bobolice.

Zachodniopomorski kurator oświaty poinformował w piątek samorządy o możliwości zawieszenia zajęć w szkołach z powodu złych warunków atmosferycznych.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka kuratorium Małgorzata Moraczewska, dotychczas zajęcia zawieszono w 25 szkołach. Są to m.in. placówki w Szczecinku, Białym Borze, Świdwinie, Dąbkach, Ostrowicach Dębołęce, Starym Jarosławiu i Biesiekierzu.

Natomiast zastępca rzecznika Urzędu Miejskiego w Koszalinie Grzegorz Śliżewski podał, że zajęcia zawieszono w II Liceum Ogólnokształcącym. (PAP)

sibi/ bno/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz