Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zachodniopomorskie: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

0
Podziel się:

#
dochodzi informacja o odwołanych rejsach promów morskich
#

# dochodzi informacja o odwołanych rejsach promów morskich #

07.02. Szczecin (PAP) - Nawet z prędkością do 100 km na godzinę może wiać w nocy z poniedziałku na wtorek w województwie zachodniopomorskim - ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Szczecinie, Centrum ostrzega przed możliwością wystąpienia od poniedziałkowego wieczora przez dobę silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km na godzinę, a w porywach do 100.

Jak powiedziano PAP w szczecińskim Biurze Prognoz najsilniej ma wiać na wybrzeżu, w rejonie Koszalina, Kołobrzegu i Darłowa. Wiatr będzie zachodni, nie grozi więc tzw. cofka (podnoszenie się lustra wody postępujące w górę biegu rzeki, powstające m.in. wskutek silnego wiatru).

Na południowym Bałtyku wiatr ma osiągać 11 stopni w skali Beauforta, w porywach na otwartym morzu nawet 12 stopni, co oznacza wiatr o sile huraganu. Najsilniej może wiać po północy.

Z powodu spodziewanego sztormu Unity Line odwołała rejsy dwóch promów kursujących ze Świnoujścia do szwedzkiego Trelleborga. Zatrzymano promy mające wypływać o godz. 16.00 i o 1.00 w nocy. Decyzje odnośnie innych kursów promów będą podejmowane przed ich wypłynięciem, w zależności od warunków atmosferycznych - poinformowano PAP na terminalu promowym w Świnoujściu.

W środę wiatr ma się nadal utrzymywać, ale już słabszy - w porywach do 60 km na godzinę.

Centrum zaleca mieszkańcom regionu, by pozamykali okna i drzwi, zabrali z balkonów i parapetów przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.

Podróżujący samochodem powinni zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń, unikać parkowania pojazdów pod drzewami i liniami wysokiego napięcia. WCZK radzi też, by ograniczyć do minimum wychodzenie z domów, a przebywając poza budynkami, schronić się w bezpiecznych miejscach, unikając przechodzenia pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi lub wzdłuż ścian starych budynków. (PAP)

epr/ szt/ pz/ abr/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)