Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Praca dla szczecinian priorytetem kandydata PO

0
Podziel się

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Szczecina Arkadiusz
Litwiński zapowiedział na konferencji prasowej w środę w Szczecinie, że jego priorytetem jako
prezydenta będzie zapewnienie pracy mieszkańcom miasta.

bEgjNylN

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Szczecina Arkadiusz Litwiński zapowiedział na konferencji prasowej w środę w Szczecinie, że jego priorytetem jako prezydenta będzie zapewnienie pracy mieszkańcom miasta.

Zdaniem Litwińskiego niezbędnym warunkiem powstawania nowych miejsc pracy jest stworzenie klimatu przyjaznego i otwartego w stosunku do inwestorów i pracodawców.

Kandydat proponuje stworzenie dogodnego łańcucha działań dla inwestorów. Ma zamiar zwrócić się do sąsiednich gmin i miast - w tym niemieckich - a także do zarządu portu i innych firm dysponujących rezerwami terenów z propozycją wspólnego działania. Chce im zaproponować utworzenie Agencji Rozwoju Metropolitalnego, by wspólnie przygotowywać i promować oferty inwestycyjne, obsługi inwestorów strategicznych, rozwojowych i innowacyjnych.

bEgjNylP

"Pracodawca zainteresowany ulokowaniem swego przedsięwzięcia w Szczecinie od pierwszej chwili musi być otoczony szczególną opieką i wsparciem. Począwszy od czytelnej informacji na stronach www, przez łatwość kontaktu - jeden numer telefonu oraz urzędnik pierwszego kontaktu" - mówił Litwiński.

Kandydat zamierza utworzyć Biuro Obsługi Biznesu z "opiekunami inwestora" przydzielonymi do konkretnych przedsiębiorców, którzy prowadzą ich sprawy od pierwszego kontaktu do zakończenia inwestycji. Deklaruje również skrócenie czasu oczekiwania na decyzje administracyjne (warunki zabudowy, pozwolenia na budowę) do 30 dni - zamiast obecnych ustawowych 60 dni. Chce również stworzyć prosty i przejrzysty system ulg dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy. Ulgi dotyczyć będą podatku od nieruchomości oraz czynszów i dzierżaw pobieranych przez miasto.

W Szczecinie o stanowisko prezydenta walczy, oprócz Litwińskiego, także sześciu innych kandydatów. Obecny prezydent Piotr Krzystek, Małgorzata Jacyna-Witt oraz Bartłomiej Sochański chcą startować z poparciem własnych komitetów. PiS wystawia senatora Krzysztofa Zarembę, SLD - Jędrzeja Wijasa, PSL - Annę Nowak. (PAP)

szt/ la/ par/ gma/

bEgjNymq
praca
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)