Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zachodniopomorskie: Samorząd - mimo protestów - połączył dwie szczecińskie placówki medyczne

0
Podziel się

Szpital dziecięcy w centrum Szczecina będzie
połączony z inną placówką na obrzeżach miasta - zdecydowali we
wtorek radni sejmiku woj. zachodniopomorskiego. Sprawa budzi
kontrowersje wśród mieszkańców miasta, pracowników szpitala i
polityków.

bEhttzuJ

Szpital dziecięcy w centrum Szczecina będzie połączony z inną placówką na obrzeżach miasta - zdecydowali we wtorek radni sejmiku woj. zachodniopomorskiego. Sprawa budzi kontrowersje wśród mieszkańców miasta, pracowników szpitala i polityków.

Samorząd chciał połączyć szpital dziecięcy z ZOZ Zdroje, uważając, że szpital jest zbyt mały, by utrzymywać się bez długów i nie ma szans dostosować się do unijnych wymogów, jakie wkrótce zaczną obowiązywać.

W Szczecinie-Zdrojach w ciągu dwóch do czterech lat miałoby powstać centrum leczenia matki i dziecka, a w dotychczasowym szpitalu przy ul. Wojciecha - ambulatorium z zebranymi w jednym miejscu poradniami specjalistycznymi dla dzieci oraz tzw. oddział jednego dnia, gdzie przeprowadza się drobne zabiegi chirurgiczne.

bEhttzuL

Blisko 100 osób przyszło na sesję sejmiku, by protestować przeciwko planom połączenia placówek. Pracownicy szpitala zebrali około 20 tys. podpisów mieszkańców Szczecina. Skupiające głównie pracowników Stowarzyszenie Przyjaciół Szpitala zaproponowało też marszałkowi, że samo poprowadzi placówkę i udowodni, że szpital jest w stanie się utrzymać.

W końcu połączenie placówek poparli radni PO i PSL, przeciwko byli radni PiS i Samoobrony. PiS twierdzi, że połączenie to tak naprawdę likwidacja szpitala, co może skutkować zagrożeniem życia dzieci, a szpital stracić może przyznane niedawno pieniądze z tzw. funduszy norweskich na budowę dziecięcego centrum leczenia oparzeń (niespełna 1 mln euro).(PAP)

szt/ wkr/ gma/

bEhttzvm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)