Notowania

wiadomości
06.07.2011 15:18

Zachodniopomorskie: Szczecin ma tzw. oficera rowerowego

Szczecin ma pełnomocnika ds. rozwoju systemu komunikacji rowerowej. Konkurs na to stanowisko wygrał Tomasz Loga - poinformował w środę Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szczecin ma pełnomocnika ds. rozwoju systemu komunikacji rowerowej. Konkurs na to stanowisko wygrał Tomasz Loga - poinformował w środę Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.

"Miasto stworzyło stanowisko osoby koordynującej działania na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej, ponieważ Szczecin intensywnie rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych, wprowadza liczne udogodnienia dla osób poruszających się tym środkiem lokomocji i zachęca do korzystania z rowerów" - wyjaśnił Klek.

Kandydat na oficera rowerowego musiał się wykazać dobrą znajomością˙przypisów kodeksu drogowego, warunków technicznych dla infrastruktury rowerowej, przepisów o samorządzie terytorialnym, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz prawa budowlanego. Jednym ze stawianych warunków było też, aby kandydat poruszał się na co dzień rowerem i znał miasto z tej perspektywy.

Na ogłoszony przez magistrat konkurs wpłynęło sześć ofert. Według komisji poziom kandydatów był bardzo wysoki, wybór między nimi był trudny.

Tomasz Loga urodził się w Szczecinie, ma 31 lat, jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej. Jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Rowerowy Szczecin, w którym działa na rzecz rozwoju komunikacji rowerowej. Jest aktywnym uczestnikiem spotkań miejskiego Zespołu ds. Organizacji Systemu Komunikacji Rowerowej. Rowerem jeździ całorocznie od przeszło 13 lat.

Do zadań oficera rowerowego będzie należało m.in. zgłaszanie propozycji tras rowerowych do projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, opiniowanie planowanych inwestycji, zgłaszanie uwag do opracowań rozwoju sieci tras rowerowych i zasad budowy infrastruktury rowerowej. (PAP)

szt/ mok/ gma/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz